FlAsh_7

Pokud chci notebook na grafiku, hledí se zde hlavně na grafiku nebo na procesor?

Odpovědi
Edison

Notebook na grafiku? MAC!!! Min 16G RAM.

anonym

Na všechno. GPU je důležité pro akcelerované multimediální výpočty (typycky enkodovaní videa pomocí openCL a Cuda), CPU na všechny neakcelerované výpočty, velké množství RAM kvůli potřebě často držet v paměti velke rastry mnohonásobně kvůli vrstvení či historii úprav. K to SSD i HDD (SSD pro aktuální práci, větší HDD pro archivaci často velmi rozsáhlých dat jako různých raw či TIFF podkladů, 4K videi apod …) Ono by to chtělo specifikovat na jakou oblast grafiky se zaměřujete protože třeba pro DTP grafiku není GPU akcelerace důležitá, pro 3D grafiku zase není tak potřeba velké archivační úložiště v podobě HDD. Jsou tam určité odchylky v konkrétních podoborech.

anonym

@Edidon: Proč Mac ??? Nějaký konkrétní praktický důvod nebo jen kvůli image ?

Edison

Oproti WIN to FUNGUJE. A to tak, že DOBŘE. O podpoře, funkčnosti i při vydávání nových verzí všeho možného. Je toho hodně, proč si nekupovat laciný věci. Nakonec totiž přijdeš na to, že ten mac vyjde v důsledku na stejný, ne-li menší peníze. Otevřený systémy, který sice taky „tak-nějak“ fungujou ani rozebírat nehodlám. V zásadě… jde o to, jak moc to myslí vážně s nějakou prací.

anonym

čili žádné konkrétní argumenty jen nekonkrétní mýty …

anonym

z funkčního hlediska totiž cenově výrazně výhodnější pc s windows zastane zázemí pro grafika naprosto stejně a garantuju ti že nenajdeš jediný opravdu konkrétní argument který by to ovyvracel. Jen ty dojmy a obecné plkání typu „prostě to funguje“, „je to cool“, „používají to ti co to myslí vážně“, „ti co to myslí upřímě“ i „ti co nemyslí vůbec“

anonym

apple sice je na práci grafika vhodný, ale rozhodně není výhodnější ani nenabízí žádné funkční výhody proti windows. Najdi jeden, a vyhni se nepodloženému generalizování, jednu konkrétní věc :

anonym

uvést jako argument „no je jich moc“ … to umí fakt každej.

Dochy

ge0rge, nechtěl by ses příště zamyslet co vše chceš napsat než odešleš příspěvek a pokusi se napsat vše do jednoho? Ta spousta jednotlivých příspěvků to tu poněkud znepřehledňuje…