iwrana

Kde jsou schovaní sýkorky,vrabci a podobní ptáčci za deště a sněžení?

Za špatného počasí jsem je nikdy nikde neviděla, tak by mě to zajímalo.
Doplňuji:
Budky jsem si přála k vánocům.Už jsme je pověsili,aby si na ně ptáčkové zvykli,než na jaře začnou hnízdit.Tak se do nich třeba také budou schovávat.

Odpovědi
anonym

Do lesa, do křoví, pod střechy a přístřešky budov, do závětří – kamkoli mohou…
😉

nonnel

Podle zkušenosti z mé zahrady do budek, pokud jsou volné, anebo do živého plotu, pod větve a podobně. Pokud je velký mráz, tak i sýkorka, vrabec nebo i kos někdy umrznou.