anetadela1

Každoměsíční odčervování kocoura.

Ahojky, tak jsem dneska zjistila, že náš kocour má opět červíky. Už jsem to téma tady zakládala. Bylo to v říjnu. Dala jsem mu tabletu a další asi za 14 dní. Radili jste mi, že kočka se má odčervit každý 3 měsíce a i jsem to četla. Třetí tabletu dostal v prosinci. No a teď jsem zjistila, že je má opět. Je to NORMÁLNÍ??? Mám ho teda odčervovat každý měsíc? Díky.

Nejlepší odpověď
ReHu

Má takynalezená kočinda měla také červíky a nedařilo se nám jich se zbavit, měla je za pár dná znovu, až mi na veterině v Pze řekli, že běžné odčervovací tbl pouze usmrtí červíky, ale nazabrání preventivně novým, na to je třeba nějaký lepší přípravek. Sice už nevím, jak se jmenuje, ale dobrý veterinář by to měl vědět. Po použití měla pokoj na cca 3 měcíce a fungovalo to na červíky i klíšťata a blechy apod.
Z konzerv červíky určitě nemá, naopak by měly kočky více jíst vlhčenou stravu než suché granule, protože všeobecně méně pijí a pak se jim tvoří v močov.ústrojí jakoby zátka a mají velké potíže.

Další odpovědi
Q

Ten česnek je nejlepší a přírodní. Pokud se ti červíci vracejí, bude problém s hygienou. Odčervení musíš provést nejlépe 3× po třech dnech za sebou, abys zvládla všechny stadia larviček. Ale zamysli se nad tím, kde se v té kočce berou? Je doma, nebo lítá po venku? Co žere? Neživí se trusem jiných zvířat? Jdi po příčinách a odčervovat budeš jen preventivně! Hodně úspěchů

šimanski

Mám stejný problém s kocourem. Byl to nalezeneček, zcela zničený roupy, tasemnicí aj. střevními červíky. Po dlouhé neúspěšné léčbě a odčervování, kdy koťátko bylo zcela vysílené, jsem použila malé množství rozetřeného česneku a naředěného v mléce jsem mu malou!! dávku vpravila do tlamičky. Přestaly bolesti a na nějakou dobu i červi. Teď pravidelně odčervuji, ale červi jsou již zřejmě imunní a nám začal opět problém. Takže opět se dnes po 5-ti letech vracím k česnekové kůře. Snad to pomůže i vašemu kocourkovi. Držím palce! re

martina79

odčervuju tak 3× až 4× do roka. Jinak mi veterinář říkal, že když jim dáme tabletku a pak budou mít ve stolici červíky, tak mám po 14dnech odčervit znovu.Myslim ze nektery kocky jsou nato nachylnejsi nevim mozna je to potravou treba davate hodne syrovyho masa zkuste to ubrat zkuste zmenit i konzervu a davat vic susenych granul