KK-15

Kaz v již už zaplombovaném zubu.

Dobrý den, před nedávnem jsem zjistila, že se mi objevil zubní kaz a to v zubu který mám již někajý čas zaplombovaný. Proto se chci zeptat, ještě předtím než pujdu na prohlidku, jak bude zubař v takovém případě pravděpodobně postupovat. Jestli mi třeba udělá uplně novou plombu a nebo jestli zub rovnou vytrhne.
Děkuji

Nejlepší odpověď
Syd

O trhání je předběžné mluvit, když nevíme/nevíte, o jak hluboký kaz se jedná, každopádně je to až krajní možnost, před níž je ještě korunka. Kaz v zubu, kde už je plomba je naprosto normální věc, ať už ten kaz zubař špatně vyvrtal, nebo se udělal v jiném místě, např. při zvýšené kazivosti zubů je to naprosto běžné. S největší pravděpodobností to prostě vyvrtá znova, akorát budete mít větší plombu. Jestli je ten kaz už tak hluboký, že nepůjde zub zachránit, nedá se prostě nic dělat a udělá se korunka, ale to když už opravdu není co plombovat. Každopádně se ošetření zubu již vrtaného ničím neliší od prvního vrtání.