ANGET

Kanibalismus u pavouků – kdy vznikl?

vědci pojmenovali pavouky u kterých existuje kanibalismu (většinou samičky pojídají samce)

kdy však poprvé snědl pavouk pavouka ? ( neptám se na pohlaví, které bylo první : nebo jo? 🙂

jak to bylo mezi pavouky než vznikl kanibalismus ?

jaké bylo jméno (název) pavouka, který změnil hystorii pavouků a spapal : svého kolegu ? kolegyni ? myslím latinský název toho tzv. druhu, který s tím začal : jak se nazýval(a) před tím než to udělal(a) a jak se začal(a) nazývat potom co to udělal(a) ?

Odpovědi
anonym

Kanibalismus je normální…
😉
Normální přestává (přestal) být až u živočišných druhů, kteří vytvářejí a dodržují nějakou sociální strukturu – a je to způsobeno právě společenskými vazbami – nesežeru bráchu, bratrance, příslušníka stejné rodiny, stejného kmene, druhu, rodu…
😉
U pavouků takovéto vztahy nehledej.
Jinými slovy – ten pavouk, který první sežral „kolegu“ byl ten, který jej jako první potkal – a byl ´silnější´.