Avatar uživatele
Calimë

Kamarádka je náladová a chová se někdy hloupě :( Jak to vyřešít? (…)

Jako například že mluví o nějaké slavné osobě (pokaždé jiné), a osočuje vás, když tu osobu neznáte (něco jako „vždyť ---, to je PAN HEREC“). Nebo taky když čte nějakou knihu, hned si jí musíme přečíst i my (já na to kašlu :D)(btw větší část knih co jsem četla nečetl nikdo ze třídy a taky se z toho nepo). Taky když třeba sedím na jejím místě a vidím, že jde, nebo mě poprosí, tak si odsednu někam jinam, ale když ona, nebo nějaká její kamarádka sedí na mém místě, tak je to naprosto v pořádku. Taky každému cpe to, jak si s jejím „kamarádem“ pořád píšou a někdy to zní jako výsměch, že ona někoho má. Naštve se kvůli hloupostem (na obědě jí někdo zasedl místo a kvůli tomu se s náma nebaví), kolikrát mi už odpověděla „a koho to zajmá“, i když já ty její kecy poslouchám bez řečí a hlavně je afektovaná. Už jsem jí to párkrát vyčetla, ale ona si z toho nic nedělá, co mám dělat? Někdy mě to fakt irituje k smrti. Pokud ale nemá tyhle nálady, tak je docela v pohodě, ale někdy mi tím i zkazí den.
Co mám dělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Klára K., marci1 před 3851 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Pokud na tvoje názory nedá, máš pouze málo možností.
Smířit se s tím, neřešit to, nebo si najít jinou kamarádku s názory tobě bližšími.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Hm,tak přesně to nám z vlastních řad.Náladovos­t,naštvanost na všechno,ona může vše to,co ji na jiných rozčiluje....­..pokračovat je tak na román,u mě někdy ta naštvanost na ni někdy hraničí až s nenávistí,ale fakt jen někdy.Co pomáhá?Ignoro­vat,ignorovat,ig­norovat,počkat až se sama zklidní.Jenže ta moje kolegyně má přes třicet let,takže u tvé kamarádky to vidím na pubertu a její projevy rádoby dospělosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ladaadal

Na to je jediná odpověď:

Na kamarádech a přátelích je pozitivní, že si je můžeme sami vybrat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Prostě jí řekni, že není královna, ať se vzpamatuje a když se bude k Tobě chovat takovým způsobem, tak se s ní kamarádit nebudeš. Zachovej se asertivně ( nenech si líbit to, co se Ti nelíbí ) a řekni jí, ať se začně chovat k ostatním lidem tolerantně. Nikdo nemá právo se vyvyšovat a s lidmi manipulovat, jak se mu to líbí. Hodně zdaru ! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nejlepší řešení je, nijak to neřešit. Proč ty máš špatný pocit z toho, že se kamarádka chová hloupě. Trapně by mělo být jí a ne tobě. Tak se nauč ty její nálady brát jako nálady (doslova nálady puberťačky) a nenechej se tím vykolejit. Náladu ti může někdo jiný zkazit jenom v případě, že to ty sama dovolíš. Za sebe ti mohu říct, že nenechávám jiné lidi, aby mi zkazili den. Můj čas je jenom můj a trdla a hlupáky si nenechám do svého života zasahovat. Taky přijdeš na to, že nemá žádný smysl ani jediná vteřina, o kterou tě nevhodným chováním „připraví“ někdo jiný.
Když se naučíš mít ráda sama sebe, tak si s takovými lidmi poradíš. Buď svým jednáním přinutíš tuhle „labuť“ aby se kontrolovala, nebo z ní přestane být kamarádka a bude to dál sebestředná a nafoukaná nána. Záleží to jenom na tobě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek