Calimë

Kamarádka je náladová a chová se někdy hloupě :( Jak to vyřešít? (…)

Jako například že mluví o nějaké slavné osobě (pokaždé jiné), a osočuje vás, když tu osobu neznáte (něco jako „vždyť ---, to je PAN HEREC“). Nebo taky když čte nějakou knihu, hned si jí musíme přečíst i my (já na to kašlu :D)(btw větší část knih co jsem četla nečetl nikdo ze třídy a taky se z toho nepo). Taky když třeba sedím na jejím místě a vidím, že jde, nebo mě poprosí, tak si odsednu někam jinam, ale když ona, nebo nějaká její kamarádka sedí na mém místě, tak je to naprosto v pořádku. Taky každému cpe to, jak si s jejím „kamarádem“ pořád píšou a někdy to zní jako výsměch, že ona někoho má. Naštve se kvůli hloupostem (na obědě jí někdo zasedl místo a kvůli tomu se s náma nebaví), kolikrát mi už odpověděla „a koho to zajmá“, i když já ty její kecy poslouchám bez řečí a hlavně je afektovaná. Už jsem jí to párkrát vyčetla, ale ona si z toho nic nedělá, co mám dělat? Někdy mě to fakt irituje k smrti. Pokud ale nemá tyhle nálady, tak je docela v pohodě, ale někdy mi tím i zkazí den.
Co mám dělat?

Nejlepší odpověď
www

Pokud na tvoje názory nedá, máš pouze málo možností.
Smířit se s tím, neřešit to, nebo si najít jinou kamarádku s názory tobě bližšími.

Další odpovědi
iceT

Hm,tak přesně to nám z vlastních řad.Náladovos­t,naštvanost na všechno,ona může vše to,co ji na jiných rozčiluje....­..pokračovat je tak na román,u mě někdy ta naštvanost na ni někdy hraničí až s nenávistí,ale fakt jen někdy.Co pomáhá?Ignoro­vat,ignorovat,ig­norovat,počkat až se sama zklidní.Jenže ta moje kolegyně má přes třicet let,takže u tvé kamarádky to vidím na pubertu a její projevy rádoby dospělosti.

ladaadal

Na to je jediná odpověď:

Na kamarádech a přátelích je pozitivní, že si je můžeme sami vybrat.

marci1

Prostě jí řekni, že není královna, ať se vzpamatuje a když se bude k Tobě chovat takovým způsobem, tak se s ní kamarádit nebudeš. Zachovej se asertivně ( nenech si líbit to, co se Ti nelíbí ) a řekni jí, ať se začně chovat k ostatním lidem tolerantně. Nikdo nemá právo se vyvyšovat a s lidmi manipulovat, jak se mu to líbí. Hodně zdaru ! 🙂

anonym

Nejlepší řešení je, nijak to neřešit. Proč ty máš špatný pocit z toho, že se kamarádka chová hloupě. Trapně by mělo být jí a ne tobě. Tak se nauč ty její nálady brát jako nálady (doslova nálady puberťačky) a nenechej se tím vykolejit. Náladu ti může někdo jiný zkazit jenom v případě, že to ty sama dovolíš. Za sebe ti mohu říct, že nenechávám jiné lidi, aby mi zkazili den. Můj čas je jenom můj a trdla a hlupáky si nenechám do svého života zasahovat. Taky přijdeš na to, že nemá žádný smysl ani jediná vteřina, o kterou tě nevhodným chováním „připraví“ někdo jiný.
Když se naučíš mít ráda sama sebe, tak si s takovými lidmi poradíš. Buď svým jednáním přinutíš tuhle „labuť“ aby se kontrolovala, nebo z ní přestane být kamarádka a bude to dál sebestředná a nafoukaná nána. Záleží to jenom na tobě.