fandosaurus

Kam zapojit další „drátkové“ reproduktory

Ahoj mám zapojenou hifi věž přes kabel do PC.. a co kdybych si pořídil další 2 reproduktory na draátky do jakého přistroje se zapojují
Děkuju
Doplňuji:
děkuji za odpověd ale takhle jsem to nemyslel to abych si přes tu rozdvoju (kterou vlastním) mohl připojit další dva „drátkové reproduktroy“
tak si musím pořídit další hifi věž ??

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli tomu rozumím správně, tak pod pojmem „drátkové reproduktory“ si představuju reproduktory bez vestavěného zesilovače.
Zapojíš je do výstupu zesilovače věže, paralelně ke stávajícím. Je potřeba dát pozor na to, aby impedance paralelně zapojených reproduktorů nebyla výrazně nižší, než výstupní impedance zesilovače. Kdyby tomu tak bylo, musely by se doplnit seriovým odporem. Je mi jasné, že to, co radím, je teoreticky špatně, ale v praxi v domácích podmínkách naprosto vyhovující. Reproduktor dosahuje jmenovité impedance jen v rezonančním kmitočtu, takže to není nutné brát dogmaticky.
Smysl připojení dalších reproduktorů mi ale uniká. Nelze tak získat ani vyšší hlasitost ani kvalitu.

Další odpovědi
led

Máte dve možnosti:
1 – použiť audiu rozdvojku a využiť audio výstup konektor jack 3,5 v počítači
2 – použiť tzv digitálnu externú redukciu usb so stereo vstupom a výstupom 4× RCA a tam použiť rozdvojku (je to kvalitnejší zvuk než cez jack konektor).
http://www.us­bgear.com/USB-Sound.html
https://www.go­ogle.sk/search?q=us­b+cinch+adapter+au­dio
Doplňuji:
Ak chcete samostatné „bedne“ kúpte si radšej malý audiomixpultík aj so zosiľovačom a môžte si ich samostane ovládať (výstup z počítača aj z hifi veže sa môžte samostatne zapojiť do vstupov mixpultu a na výstupy si „zaveste“ zosiľovač s pripojenými roprobedňami)
http://tweakhe­adz.com/choosing-a-mixer-for-your-home-or-project-music-studio-and-everything-else-you-need-to-know/

Jádrohlod

Přesně jak píše led. Nebo se poděl o požadavek v prodejně kde se tyto komponenty prodávají, tam ti poradí. ( proboha, jak jsi dospěl k té nové věži ???)