Kepler

Kam všude se musí nahlásit změna trvalého pobytu?

Leccos vím, ale nerad bych na něco zapomněl.

Nejlepší odpověď
annas

Informace je z roku 2018,. ze stsránky Finance.cz

Jak na změnu trvalého bydliště.

"Změna trvalého bydliště vás potrápí návštěvou minimálně dvou úřadů a padesátikorunovým poplatkem. Pokud ale máte řidičák, pobíráte důchod nebo podnikáte, proces se protáhne.

Na počátku je vyplnění formuláře „Přihlašovací lístek k trvalému pobytu“. Mnohé úřady čerpají ze základních registrů, i tak je ale třeba na některých změnu hlásit."

Se změnou trvalého bydliště se ozvěte i dalším institucím, mezi které patří:

banky a další finanční instituce, kde máte účty či úvěry,
dodavatelé energií (elektřina, plyn),
pojišťovny, kde jste pojištěni vy nebo váš majetek,
ošetřující lékaři,
zaměstnavatelé či školy,
pošta (SIPO, televizní a rozhlasové poplatky),
telefonní operátor," atd.

https://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/267719-jak-na-zmenu-trvaleho-bydliste/

Další odpovědi
marci1

Ve zdroji máš info kde ano a kde ne. 🙂
„Už od poloviny roku 2012 se můžete spolehnout na tzv. základní registry, které zajišťují, že už nemusíte obíhat všechny úřady a hlásit změnu na každém úřadě zvlášť. Většina úřadů si data, která potřebuje, předává díky registrům mezi sebou automaticky. Kde tedy musíte a kde nemusíte změnu adresy hlásit?“

https://www.cssz­.cz/cz/casopis-narodni-pojisteni/archiv-vydanych-cisel/clanky/2014-10-zmena-adresy-trvaleho-pobytu.htm

autacek

Je to jednoduché, u smluvních partnerů hlásíš kam chceš zasílat poštu (dobrovolně), u těch, od kterých nic nečekáš, především když tě chce dostihnout úřední šiml, stačí na místní ohlašovně pobytu.

ivzez

Já bych novou adresu písemně oznámila všem, s nimiž mám uzavřeny
nějaké smlouvy (dodavatelé energií, zdravotní pojišťovna, praktický lékař,
provider, … nezapomněla bych ani na bývalé spolužáky apod.

Rozhodně bych nespoléhala na základní registry.
Např. k řadě exekucí došlo jen proto, že přestože v základních registrech
byla uvedena nová adresa, doručovali „dodavatelé“ na původní adresu.