martin321

je možne že kuli propadle občance a pobytu nedostava naše babička duchod??

Naše babička s trvalím pobytem v ČR.dostavala starobilí duchod,ale ted ji skončil trvalý pobyt a duchod přestal chodit.Chtěli by jsme vědět jestli je to kuli tomu???Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Je to pravda. Kvůli propadlému občanskému průkazu nemůže Vaše babička dostat důchod. Občanský průkaz je jediný identifikační doklad totožnosti občana. Když je neplatný, nemůže pošta důchod vyplatit.
Pokud jde o změnu bydliště, musí důchodce předem oznámit na poště:

  • jiný způsob výplaty, než je jeho doručování do místa bydliště, to znamená vyzvedávání si důchodu na poště nebo žádost o jeho dosílání do místa přechodného pobytu
  • změnu adresy trvalého bydliště.

Důchody zůstávají uloženy na České poště asi 3 měsíce. Jinak o obnovu výplaty a doplacení chybějících splátek musí důchodce požádat přímo Českou správu sociálního zabezpečení.

www.cssz.cz