Radak

Kam vozí v Japonsku radioaktivní vodu? Jak se likviduje taková voda?

Myslím tu vodu, kterou odčerpávají z okolí poškozené jaderné elektrárny.

Nejlepší odpověď
arygnoc

radioaktívní voda se v tancích vyveze na volné moře, kde se vypouští.
Jedná se o relativně neškodné množství (oproti oceánu) a dopad na životní prostředí je minimální.
Tuhé odpady (tzv. druhotné zářiče) je těžší zlikvidovat, musí se ukládat podobně jako vyhořelé palivo, většinou v podzemí nebo na dně oceánů – což je ten horší případ, protože na dně moře mají přímo vlyv na životní prostředí.