domčos

kam se radi akcie, ktere mam jen v digitalni forme v mobilu, do FM nebo do DNM?

pokud mam akcie jen v mobilu a ne ve fyzicke papirove forme, radi se do dlouhodobeho nehmotneho majetku, nebo jsou stale ve financnim majetku, at uz kratkodobem, nebo dlouhodobem? a jeste pokud jsou ve financnim majetku, tak jsou danove uznatelne, nebo ne?

Odpovědi
elkon

K čemu jsou imaginární akcie, když je nemáš fyzicky v ruce? Máš je zaknihované?

Pepa25

Forma cenného papíru (listinná, zaknihovaná) samozřejmě nemá na účetní zachycení vliv. Do dlouhodobého majetku jsou dlouhodobé cenné papíry (akcie, dluhopisy, majetkové účasti) pořízené za účelem dlouhodobého uložení peněz (investování).
Poznámce o daňové uznatelnosti nerozumím: žádná investice, tedy ani do akcií není daňově uznatelný výdaj. Aź při prodeji dávám do nákladů zůstatkovou cenu.