Duvemblejt

Kam se píchá tetanus?

Chci se zeptat kam se píchá tetanus.Slyšel sem že do zadku.Jde to i do ramene? Děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
annas

Taky si pamatuji, že jsem dostala injekci do hýždě.

Další odpovědi
Děda Louda

To se nejspíš dozvíš ve „vědeckých“ pracích doktora Mengeleho.
Normální smrtelníci se očkují PROTI tetanu. Injekce směřuje obvykle do hýždě.

Ponytail

Do ramne ruky, kterou méně používate (když píšete pravou, dostanete injekci do levé).
Doplňuji:
Moje zkušenost je z loňského roku, kdy jsem byla na přeočkování. Takže skutečně je to ta ruka 🙂

Drap

jde i do ramene, hyždě jsou však více preferovány.

chudst

Tetanus se píchá do ramene.

Zdroj: http://diskuse­.doktorka.cz/oc­kovani-proti-tetanu-deseti/archiv/70/

pokazdejinak

já si pamatuju akorát ten zadek, ale je to už dlouho… taky bych při přeočkování uvítala ruku :)

venkovan

Záleží na náladě sestry, „bratři“ se zásadně snaží dívkám do zadku. Naše setřička nehodné pacienty vychovává speciální silnou, o podlahu odbroušenou jehlou. Ale už má poslední – dnes už takové nedělají a vyvařovat ji v konvici na kávu jí taky nebaví..

arygnoc

neslyšel jsem, že by se očkoval tetanus.

Očkuje se sérem s antitenusovými protilátkami.

Očkování tetanem zabíjí, očkování protitetanem naopak život zachraňuje.

Očkuje se do ramena (v minulosti výhradně), dnes i do sedacího svalu.

kikina1999

myslím, že nejčastěji do ramene. Ale v nějakých případech i do hýždě.

BandiOl

Do svalu.

vera12

tetanus se picha do zadku muže,ale i do
ramene.věra