Kam se obrátit, pokud bych chtěl drogový screening jedině z vlasů?

Hematologie ? Tam se přeci bere jen krev ne ?
Chci z vlasů – 2–3 měsíce dozadu, vím že z vlasů nejde poznat 2–3 týdny dozadu

je toto vyšetření přístupný pro samoplátce ?

aNNAS tu stránku jsem před chvíli dočetl, spíše jsem měl na mysli jestli z těch vlasů jako samoplátce mohu jít klasicky na hematologii v nemocnici, nebo jestli v nemocncic berou jen krev a z vlasů ne, jestli je z vlasů možné jen v urcitych laboratorich jako uvadis ?

Nejlepší odpověď
annas

Ze vzorku vlasů (od kořínků) je možné určit požití drog v době před 2–3 měsící, ale nikoliv před 2–3 týdny, kdy ještě ve vlasu nejsou přítomny. Ze vzorku slin je možné detekovat užití v předchozích 24 hodinách a vzorek potu získaný z oděvu odráží časově průměrné užití. Vyšetření výše zmíněných méně obvyklých vzorků se obvykle provádí ve zvláštních případech. Krev se nejčastěji používá při vyšetření přítomnosti alkoholu.

http://www.lab­testsonline.cz/dro­govy-screening.html

--
Odkaz na laboratoř, kde se provádějí testy na drogy z vlasů
Pročtěte si v odkazu

Zapomněla jsem vložit odkaz
https://www.od­poslechy.com/dro­govy-test-z-vlasu-7-druhu-drog-90-dnu-zpet-typ

--
Adresy laboratoři, v městech, kde odběr pvodáějí, zavolejte si na uvedený telefon.

http://www.if­cor.cz/odbero­va-mista.php

Jinak se obraťtte na poradnu, kde se dovíte určtiě víc.
https://www.ex­tc.cz/poradna/?p_ke­ywords=testy+z+vlas%C5­%AF&search=Naj%C3%ADt

Kde se odběr provádí – zkuste v odkazu nformace o zařízeních a službách SANANIM z.ú., které provozuje i tuto internetovou poradnu, najdete na www.sananim.cz.

Uvádí se toxikologická labratoř, takže opravdu na stránkách, které se týkají drog, se dovíte víc. Hematologie se týká odběru krve.

Jak jste si mohl přečist v odkazu, odběry z vlasů se provádějí minimálně, nejdou tak věrohodné.

V poradně, na niž jsem vložila odkaz se dovíte

"Test z vlasů se provádí pouze v některých toxikologických laboratořích. Jedná se o mnohem nákladnější a specializovanou metodu, využívanou například při soudních řízeních. K provedení testu je nutný souhlas testovaného člověka a více informací naleznete na stránkách Ústav soudního lékařství pod FN u sv. Anny ( http://www.fnu­sa.cz/klinika2­.php?kli=46&cl=10 ).

anonym

SUPER .. díky

annas

Také díky. Omylem jsem nevložila odkaz, tedy vložila, ale pak blbě klikla.

anonym

odposlechy jo? :D :)
jinak kde jste četla že z vlasů je to málo věrohodné?

annas

Někde při hledání na netu než jsem našla odkaz, který jsem zapomněla vložit.

anonym

Já jsem si říkal, že něaký odposlechy na anémii ? hihi 🙂
A prosím, nemáte někde ten odkaz? Ten kde píšou že test na drogy z vlasů je nevěrohodný..