saboo

Kam s IT krabičkama doma?

Ahoj, jsem ITčko a z toho asi plyne, že nemám doma jen modem s wi-fi a tím končím. Mám Modem, wi-fi, miniPC na stahování + USB disk, NAS + USB disk, switch atp. A teď otázka: Kam s tím? Na stole to nechci… Teď to mám v papírové krabici pod stolem, ale není to nic moc. Docela to hřeje, nedá se s tím hýbat a nevypadá to moc dobře. Jak to řešíte vy? – Nechci rack z krámu pro síťaře. To je hnus…

Nejlepší odpověď
Dochy

osobně mám miniITX (v dokoupené miniITX krabici) v předsíni na skříni vč. zálohování olověným akumulátorem, ADSL modemu a WiFi routeru. Není to ideál, ale rozměrově se to tam akorát vejde. A VIA víceméně netopí (i když teď už by se s podobnou spotřebou nechali sehnat výkonější stroje)

Další odpovědi
anonym

IT komponenty schovávám přímo do nábytku a pokud potřebuji řešit i odvod tepla prostě jim udělám malý wind tunel a na zadní stranu nábytku dám pomaloběžný outtake wentilátor který horký vzduch vysaje ven … problem je tím vyřešen. Uvnitř zkříně ve speciální uzaviratelné pozici je tak celý PC a na stůj jsou vyvedeny jen bezdrátový set klávesnice + myš a monitor je přichycen ke stěně na ocelovém rameni. Celé to esteticky zabírá naprosté minimum místa. Totéž platí o routeru, raspberrypi za televizorem, v kuchyni a ložnici, vše je přichycene na zadní straně stěny a kryté plexi deskou která je od zadních stěn odsazena pomocí metrických šroubů a matek (vzadu to není vidět a šrouby se při neopatrné manipulaci s nábytkem jen tak neohnou), Minimum viditelných kabelů skrývá cable management krytí v barvě stěny. V bytě žádnou elektroniku neuvidíš ani blikající diodu (ty obvykle překrývám neprůsvitnou pastou, která jas nepropustí a v případě postřeby se dá seškrabat jak stírací los) …

anonym

zásadou je žádnou komponentu nenechat jen tak ležet venku pak vzniká ten bordel … vše schovat do skříněk, případně pro to udělat speciální uzaviratelné přihrádky a ven vyvést jen nutné kabely kryté lištami nebo vše propojovat důsledně bezdrátově pokud není klíčová maximální rychlost přenosu dat.