Cais74

Jak vytvořit domácí – podnikovou síť na ubytovně?

Dobrý den.

Kvůli změně zaměstnání jsem se ocitl daleko od domova, kam se vracím jednou za čtrnáct dní a ještě k tomu na ubytovně. Jaký byl ale největší šok, když jsem zjistil, že podniková ubytovna společnosti, která má milionové obraty, nemá možnost připojení k internetu a tudíž jste odkázáni zábevou pouze na televizi pozemního vysílání, pokud vlastníte televizi a anténu. Někteří si pořídili mobilní internet od mobilních společností. Dávat ale 300,– kč za měsíc při FUP jen 100 MB za den mi připadá jako házet perly sviním. Na dotaz správce majetku společnosti mi bylo řečeno, že se o internetu na ubytovně uvažuje, ale já si myslím, že se zatím nenašel nikdo, kdo by to dotáhl do výtězného konce. Jedním z argumentů bylo, že by nebylo možné zjistit, kdo se kdy a kolikrát připojil. Na to jsem mu řekl, že to nejen lze zjistit, ale také to lze regulovat a tak spravedlivě vyúčtovat. Další možností je zvednout všem nájemné o nějakou tu kačku a nechat net volně pro ubytované na ubytovně běžet.
A teď tedy k mé otázce. Co myslíte, jaký typ sítě, vybavení a připojení by byl pro ubytovnu nejlepší a nejlevnější? Budova je třípatrová a celá železobetonová. Očekávám návrhy sítí i nabídky společností. Ubytovna se nachází v okrese Praha – východ v blízkosti Kralup nad Vltavou.
Osobně si myslím, že by nejjednodušší bylo přivést net po kabelu do budovy a samotný rozvod provést pomocí WiFi sítě, zabezpečenou jednak heslem a jednak MAC adresami

Díky.
Doplňuji:
Majitel samozřejmě chce, aby ho to stálo co nejméně peněz a tak by souhlasil s WiFi sítí, kde by se toho kupovalo minimálně.

Odpovědi
Michal Kole

MAC adresy nejsou nejlepší nápad.

Vyměníš notebook, či mobil a mAC bude jiná.

Nejlepší by bylo přivést optiku či ADSL a po budově roztáhnout lišty a kabel a zásuvku do každé ubytovací jedntky (pokoje)
Doplňuji:
Napiš mi na michal.kolesa@seznam.cz

Nezastupuji žádnou firmu, takže jsem nestranný.

Ideální politik bych byl, když na žádnou firmu či člověka nemám vazbu tak by mě nikdo nemohl osočit že jsem státní zakázku přihrál nějakému svému známému 🙂