JájsemRaibek

Lze provést propojení dvou wifi routerů?

Přijímač-modem mám řešený přes USB (flash), který je zapojen do wifi routeru. Jak k této síti připojit druhý wifi router?
Lze nějak na druhém wifi routeru nastavit, aby přijímal data vysílaná z prvního routeru a dále je šířil nebo musím oba routery propojit síťovým kabelem?
Jak se bude tvářit přijímač-pc, mobil? Při opuštění oblasti vysílání jednoho wifi routeru se připojí ke druhému?
Prosím odpověď pro laika.

Nejlepší odpověď
jáára

Vymejšlíš ptákoviny.
Nějaké jednotky to umí, jiné ne.

ad Zelí: ten režim se jmenuje repeater a je na něm taková režie, že poloviční rychlost byla ještě dobrá

pročtěte si http://www.ho­mewifi.wz.cz/
aspoň základy pochopíte…

Další odpovědi
gecco

Spíš popiš situaci – co potřebuješ (a jak) aby fungovalo…
😉
Obecně ano – je možné propojit dva routery tak, aby

  1. oba byly součástí jedné WLAN (wifi sítě)
  2. vytvořily dvě vzájemně propojené WLAN

😉

zelí

Nastavit druhý tak aby přímal a zároveň vysílal lze. Doma jsme to tak měli. Jak se tomu říká nevím, ale rychlost byla poloviční.

cochee

Apeluji, zapomeňte, hovoříte-li o současnosti, na slovo MODEM – modem je zařízení z počítačové mladší doby kamenné a sloužilo k tzv. vytáčenému připojení (pro přenos dat, vč. internetu) na analogové telefonní lajně. Žádné současné moderní zařízení se nenazývá modem. Užitím slova „modem“ akorát znesnadňujete komunikaci s člověkem, který tomu rozumí, protože se stejně musí složitě dopátrávat, o jakou krabičku vůbec jde.

jáára

Modemy se normálně používají i v současnosti. Technologie xDSL, CATV, a další. Prostě všude tam, kde je potřeba signál nějak MOdulovat a DEModulovat. Do pravěku nepatří.

Pravda je, že by se věci měli nazývat správnými názvy. Je to pro někoho matoucí.