Avatar uživatele
pes

Kam pro podporu?

Prohral jse byt,byl jsem nucen ho odevzdat-novy majitel me zatim neodhlasil a mam tedy platny trvaly pobyt a OP. Jsem timto bezdomovec,musel jsem prerusit ZL a ted potrebuji podporu.Musim se prihlasit na urad prace dle OP,tam take musim dochazet styk, nabidky prace,rekvalifikaci budu mit z tohoto mista! Nemam tam kde byt a ani bez auta-financnich prostredku se tam nedostanu. Neda se navstevovat jakekoliv uzemni pracoviste uradu prace? Take jsem bez adresy a kontakt jen tel-meil.Dekuji jsem zoufaly!
Doplňuji:
Ano,nebudou zkoumat bydliste,ale daji me na rekvalifikaci a to je denne! Nebo praci! Jsem ted bezdomovec a co si pocnu?Kde budu? Neda se prihlasit podle OP a dochazet treba v Praze? Dale pozastavil jsem K 1.11.10 Podnikani -ZL mam vubec pravo na podporu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: pes

Zajímavá 0 před 4213 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Musíte se obrátit na Úřad práce, který je místně příslušný vašemu trvalému pobytu.

A tam mužete klidně zajít už teď, úřednici nebudou zkoumat jak to máte s bydlením.

Až vás nový majitel bytu skutečně z tohoto bytu ´vyhodí´, tak doporučuji, abyste si o tomto ´vyhazovu´ nechal dát nějaký doklad, se kterým pak běžte na úřad (evidence obyvatel), kde vám úředník přídělí tzv. bezdomovecnou adesu, tj. adresu obecního úřadu. Zároveň si pak nechte příslušně upravit i občanský průkaz.

Pokud absolvujete výše zmiňovanou akci s ´bezdomoveckou adresou´ (což ale prakticky nemusíte činit ihned), tak pak je potřebné tuto změnu nahlásit na pracáku.

p.s. Jo a na ty herny zkuste zapomenout !!!
Doplňuji:
Zajděte si na Úřad práce v místě bydliště, které máte nyní zapsané v OP a zde se přeptejte...

Vaše otázky jsou lehce zmatečné.

Upravil/a: standa

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony