Kazatel

Kam odletí a co dělají včelky, které měly to štěstí, že nebyly hasiči odchyceny spolu s rojem a matkou k utracení?

Odpovědi
Drap

Hledají si míst, kde by bylo možné zřídit si úl. Třeba dutinu nějakého stromu a postupně zdivočí. Většinou však nestačí do zimy vytvořit zásoby V zimně a k jaru je nikdo nepřikrmí, tak vyletí s prvním slunkem, protože pokud měly, a konzumovaly med a potřebují se vyprázdnit. Dost často zmrznou. Proto také najít dnes divoké včely je obtížné.