Tomáš Veselý

Kam jít s hlasem?

Zdravím :) Je mi 15. Mám takový „pištivý hlas“ a jak kdyby tak trochu přeskakoval a chraptil :D Nevím jak to popsat, ale je fakt hrúza někde mluvit. Já vím, že bývá v tomto věku mutace, ale já si právě vůbec nejsem jistý, jestli to třeba není genová mutace (porucha). Vůbec nevím, jestli jsem takto mluvil odmalička. Už pred dvěma nebo třema rokama jsem ve videu mel stejny hlas. Nevíte prosím někdo, kam mám jít na vyšetření s tím hlasem? Nevím kam k doktorovi…Dě­kuji :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

K foniatrovi.

Další odpovědi
marci1

V tomto věku dochází k mutaci hlasu, hlas klesne o jednu oktávu a může přeskočit do fistule. Zkus si nejdříve promluvit s rodiči, ti ví nejlépe, jestli se ti hlas změnil. Teprve potom přemýšlej o návštěvě pediatra. 🙂

Drap

Začal bych u svého obvodního. Ten ti doporučí specialistu.
V tvém věku to neni vůbec nic nezvyklého.