dust8

Kam je nejlepší umístit venkovní jednotku, senzory domácí meteostanice, aby to měřilo přesně bez zkreslení teplot?

Např. když se dá venkovní snímač do výklenku okna, tak měří po ránu správně teplotu, ale jak se slunce posune na stranu kde je snímač a začne na něj svítit, tak teploty jsou úplně mimo.

Takže možná jej na tom místě dát do nějaké takové krabičky s otevřeným vrškem, aby měl sensor dostatek prostoru okolo a mohl dovnitř vzduch a slunce by pak už nemohlo osvětlovat v časti dne sensor a tím nezkreslovat teplotu?

Odpovědi
Dochy

Mám za to, že by snímač měl být ve větrané schránce a alespoň metr od zdí a podobných překážek… Co si tak pamatuju…

Mike1982

Správně by se měla měřit teplota 2 metry nad zemí a ve stínu.