Karelcz

K jakému lékaři se chodí s podezřením na hemeroidy?

Myslím rovnou odborné pracoviště kam je možné se objednat bez nutnost mít doporučení od praktického lékaře.

Je to chirurgie anebo urologie případně snad proktologie? Navíc jsem nebyl schopen najít dané pracoviště v nemocnicích Na Homolce ani v Motole. Píšou to tam nějak nejasně a tedy nevím z toho nic. Přitom vyšetřené tlustého střeva asi dělají a tedy mělo by tam být možné zajít i s tímto. Vyšetření a případný zákrok je hrazen VZP, že? Dík

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Chira nebo gastro.
Doplňuji:
Máš pravdu mosoji, tam se strká kolonoskop:-DDD a to u nás v nemocnici dělají na gastru a to je součástí interny:-)

Další odpovědi
marci1

Tyto problémy spadají pod gastroenterologii, obecněji chirurgii. Posoudit problém také samozřejmě může praktický lékař.
MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/hemoroidy-9844
Doplňuji:
ad „Mosoj“ : Nikdo netvrdí, že se konečník vyšetřuje „gastroskopem“. 🙂

mosoj

Ne gastroskop se do riti nestrká !

Je to proktologie, ovšem ne všude takto specializované pracoviště mají. Většinou je součástí chirurgie, může být i interny.
Doplňuji:
Gastroenterologie je také součástí chirurgie nebo interny.

briketka10

mě všechno dělal milej doktor na gastru
i tu kolonoskopii a operaci uskřinutý žíly
uvnitř ambulantně :))

mosoj

Proč hned kolonoskopie. Na to stačí rektoskop.
A je to hned anál jak vyšitý.