Kajoch

K čemu vytvořila příroda obtížný hmyz, např. komára?

Potravy by pro ptactvo bylo i tak dost.

Nejlepší odpověď
Drap

Všechen hmyz má v přírodě své místo. Ať už v potravním řetězci nebo jako opylovači.

Další odpovědi
dubraro

Co je obtížné pro jednoho, je užitečné pro jiného.

aliendrone

Je to boží trest Aliendronovi za jeho hříchy a poklesky, tak proto! Ty potvory… ty BESTIE si mezi 50 lidmi vyberou nevím proč ZROVNA MĚ!!! :(

Na druhou stranu je fajn, že i Aliendrona má někdo OPRAVDU RÁD! ;) :D :D

klumprt

Každý druh si našel svůj specifický způsob živobytí. Komáři a jiní krvesajové prostě objevili, že krev je velice výživná a adaptovali se evolučně na to, aby obsadili tuto zvláštní niku. Jinak nejsou k ničemu. Jejich účelem, jako každého jiného živočicha, je reprodukovat se v dalšího jedince a předat mu svoje geny – což je to hlavní.

Roman71

Drap a dubraro víceméně napsali přesně to, co bych odpověděl také. Mimochodem, ona příroda něco vytvořila? Kdyby si naše auta mohla sama „poladit“ pohonný agregát podle toho, co je pro ně nejvýhodnější, to by byla evoluce! Ale takhle to nefunguje, že? Od toho je tu technik – konstruktér.

lindicka4478

Přesně tohle si vždy říkám, když zavítám do přírody a bojuji tam s tím ohavným hmyzem. To si člověk hned uvědomí, že spaní pod stanem z https://www.na­turehikecz.cz má sice své kouzlo, no stejně všude dobře – doma nejlíp. Protože když vás při čištění zubů před spaním třikrát štípne komár, máte chuť se na to všechno vykašlat a jet domů.

Kajoch

Roman71.......napiš tedy,prosím,jiný adekvátní termín k výrazu-příroda vytvořila.Předem díky za odpověď.

Roman71

Kajochu, zřejmě tě zklamu..

Příroda není „tvůrce“, je to „komplexní stvoření“ plné živých organismů. Díky rozmnožovacím schopnostem tahle „továrna“ produkuje další živé organismy, každý podle svého druhu (zvířata domácí i divoká), stromy, rostliny, plody ovoce a zeleniny.. Je to dokonale fungující „továrna“, která má svého „Konstruktéra“, bez kterého bychom tu neměli nic. Přesněji řečeno – neexistoval by tu život, ani my.

Slovní spojení „příroda vytvořila“ mi přijde sdělením stejně pravděpodobné jako „továrna se postavila a vytvořila zaměstnance“.

Já osobně bych formuloval otázku asi takto:
„Čím jiným může být v přírodě užitečný komár, když své okolí ‚jen‘ obtěžuje?“

PS: Samečci komára (ti větší) fungují jako opylovači. Samičky komára jsou známé především tím, že svým obětem pijí krev.

Kajoch

Díky,za odpověď.Jen bych ještě doplnil,že samičky tu krev,kterou pijí svým obětem potřebují k vývoji svých vajíček.Takže samečky zabíjíme trochu nespravedlivě:)