Lgee

K čemu se vlastně dnes ještě používají kola?

Řidičák má dnes (skoro) každý, V dnešní době jsou některá auta levnější než kola, a když už má clovek auto tak se kolo nevyplati protože auto musi jezdit pravidelně, napada mě akorát když někdo do 16/18 let kdy nepotřebuje řidičák se někam potřebuje dostat rychle. Nepatří kola do starého železa?

Nejlepší odpověď
aliendrone

  1. pořizovací cena (jen magoři si pořídí kolo za 100 000+Kč, normálnímu člověku stačí kolo do 20k, myslím, nejsem cyklista)
  2. provozní náklady – žádný benzín/nafta, pojistění, oleje, ostřikovače, obecně pravidelná údržba (servis bys měl easy zvládnout sám), STK…
  3. průjezdnost – s trochou „dobré vůle“ se dostaneš tam, kam se auto nedostane ani náhodou (třeba i do tramvaje, i když znám pár takových, kterým se to povedlo), překonáš překážky, které běžné auto nezvládne (zkus auto vysadit na metrový sokl, abys nemusel objíždět třeba několik kilometrů) a určitě při tom nehrozí, že ti „dají papíry do prádla“
  4. navíc cyklisty (stejně jajko chodce) fízlové ignorují, zato ale řidiče aut doslova diskriminují (kolik jsi viděl kontrolovaných cyklistů v porovnání s řidiči aut?)
  5. „zdravotní efekt“ také není zanedbatelný
  6. popravdě je v tom i ta ekologie

Stačí? ;) :)

Další odpovědi
Dochy

Řidičák skoro každý – ano, ale jen skoro
Auta levnější než kola – promiň ale to jsou extrémy. Je jen málo lidí co si koupí kolo za 60–120 tisíc (jednoho znám). A auto za 20 000 je obvykle rozpadající se krám
Auto musí jezdit pravidelně – na to jsi přišel jak? Nicméně pokud pro auto nebudu mít využití, nebudu si jej pořizovat jen kvůli tomu abych na něm mohl pravidelně provádět servis. Jinak v necovidové době potřebuju auto asi tak 2×-3× do měsíce.
„někam potřebuje dostat rychle“ – v rámci vesnice je obvykle možné se z bodu A do B dostat rychleji na kole. Popadnu kolo, jedu, za 3 minuty jsem tam. Autem: Najít doklady, klíčky, ukšírovat se, zkontrolovat zrcátka, vyparkovat z řady, dojet kam potřebuju za minutu a půl, najít parkovací místo, zaparkovat,…

Ametyst

U nás v horách si staříci vezmou kolo na nákup. I když jdou obě cesty do kopce i z kopce pěšky, tašky dají na nosič nebo na řidítka. Kolo slouží místo muly a také jako opora při chůzi.

Emefej

Takže podle tebe je pro projížďku po cyklostezce výhodnější auto?

jirka F

Můj strejda má také auto a přes léto jezdí 9 km na kole aby si udržel fyzičku.⚡

terry

Nenapadlo tě, že někoho cyklistika prostě baví?

elkon

To je ale hovadina. jestli jsi dosud spal v zemljance, tak kola zažívají nebývalý rozmach.

led

Práve naopak. ak chcete byť zdravý, tak, kde nemusíte autom, použite bicykel, alebo vlastné nohy. Bicyklová doprava sa zväčšila a budujú sa nové cyklocesty.

zjentek

Třeba jako dekorace a mnoho jiného využití.

Kelt

Kolo nemám už 35 let, ale nechci si kupovat další. Auto nemám už 15 let. Asi si koupím běžecké boty, protože se cítím dobře na pevné zemi. Uvažoval jsem o koloběžce, speedway a pod. Ale nic nezavrhuji pro ostatní.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

led>>> Ó bonbónku přelahodný, to se Vám to radí, když Vy s košťátkem „vzhůru k nebesům“, zatímco nás ostatní „však hrouda nohu víže“! ;) :D :D

led

aliendrone, ja už mám dávno zmechanizovanú metlu, počas letu nesedím len tak, ale pekne šliapem na pedále. Kam sa hrabú tí trochári, čo chcú vlastnou silou preletieť Lamanšský prieliv.

aliendrone

Dochy>>> Vysvětli mi, PROČ ti nějak nežeru tu „kontrolu zrcátek“ PŘED jízdou a ne až během ní… ;) :D :D

Dochy

😉 Dopr… jak to víš? Žena s ještě mokrým řidičákem mně kvůli tomu sekýruje… Nicméně jedno zrcátko zpravidla nastavuju ještě během vyjíždění z řady – abych se nemusel tolik otáčet… No ale před 2 týdny jsem mu ulomil knoflík ☹

Dochy

Ale taky je fakt, že za tu dobu co se pomalu rojíždím a šteluju zrcátka bych s tím kolem byl už alespoň 50m daleko.

aliendrone

Dochy>>> A tak to jo, když ti v tom dělá bordel tvoje „drahá“, to ti nic jiného nezbývá. To jsem NESNÁŠEL, sedneš a auto je celý přenastavený na pidiaturní osůbku. Ale nebuď smutný, již dnes jsou čím dál tím běžnější auta s „profily“, které po výzvě sama přenastaví všechno na tebe – od volantu/sedaček až po zrcátka a ambientní osvětlení.

To pak dává smysl, že to nekontroluješ „až bude čas“ na prvních semaforech. Jinak ještě upřímnou soustrast – TOLIK rad „jak co máš“ se již prakticky nedočkáš do konce života, protože BUDU až do konce života. Obzvláště ti to přijde libové, až „drahá“ bude couvat do garáže. Pořiď si skládací stoličku a rovnou si auto připojisti (nejlépe i s garáží). ;) :)

Ametyst

🙂 “I ve vysokém věku a se spoustou zkušeností nám stále někdo jiný říká, co máme dělat.”

Dochy

Tak znáš to… Viz doporučení staré mátinky vojenskému letci: Lítej nízko a pomalu, ať se Ti nic nestane.
No teď už mně mamka většinou před odjezdem zapomíná upozorňovat na nutnost opatrné jízdu… Doprkýnka. Co když se zapomenu a pak někde nabourám??? 😉 (za to kluci začli přes rameno sledovat symboly u mně na navigaci… „Maminkóóó, tatínek už má zase červenou rychlost“ – jakmile dosáhnu 50)