v342

K čemu je stroboskop na baterkách?

Odpovědi
briketka10

Nedokážu přesně odpovědět, ale více zde v odkazu:

Zdroj: https://www.vy­baven.cz/elek­tronika/preklad-policejni-studie-taktickeho-pouziti-stroboskopu-ze-stranek-candlepowerforums-com/

led

Sú baterky, ktoré prepínajú svietivosť na
plná svietivosť
polovičná svietivosť
premenlivé blikanie, svietia signál …---… SOS („spaste naše duše“, volanie o pomoc"
stabilné blikanie, svetelný stroboskopický jav dokáže rozlíšiť pohyb od nehybnosti.

mosoj

Aby jsi na sebe důrazněji upozornil
v případě potřeby.

Dochy

Myslíš různé režimy blikání na různých příručních a cyklistických svítidlech? Vyšší úroveň nepřehlédnutelnosti a zároveň šetření energií. Ale byl bych s tím opatrnej…
A bacha, blikání (se střídou kolem 30–50 %) není stroboskop.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

v342

@Dochy Myslím klasickou baterku, ne cyklistickou

Dochy

Ani na klasické baterce není žádný stroboskop. Důvody jsou stejné – pokud mi neukážeš nějaký konkrétní typ se speciální funkcí, předpokládám klasické blikání. Pro Tebe jako uživatele je to k vidění prakticky k ničemu, spíše to škodí, ostatní co na Tebe koukají z dálky si Tě snáze všimnou.

mosoj

Žádný zdroj přerušovaného světla není stroboskop!! Za určitých podmínek ale může vyvolat stroboskopický efekt!!!!

led

V prípade použitia žltého/červeného filtra počas blikania – výstraha
prípadne ako lokalizácia cieľa (napríklad pre záchranárov)