Rommart

K čemu je dobrý software UVNC?

Dneska ráno nám jej IT technik instaloval v práci v kanceláři. Jedná se snad o nějaký sledovací program? Co kdo dělá na služebním PC? Nebo můžeme být klidní a o nic nejde? Bojím se že může někdo na dálku získat kontrolu nad počítačem a v něm manipulovat s čím bude chtít? Díky za odpověď.

Odpovědi
brillant

https://transla­te.googleuser­content.com/tran­slate_c?depth=1&hl=cs&p­rev=search&rur­l=translate.go­ogle.cz&sl=en&sp­=nmt4&u=http://www­.uvnc.com/&us­g=ALkJrhj0AdM8RvXpVQwVZg­8Yg0ja3eHoUA

Czechball

Tento software slouží k dálkovému ovládání počítače za účelem technické podpory, monitorování, kontroly funkčnosti atd. Je často používaný ve školách, aby žáci nedělali co nemají. Ve firmách jsou programy podobného typu velmi běžné.
Takže abych odpověděl na zbytek otázek:
1)Jedná se snad o nějaký sledovací program?
Není to jeho hlavní účel, ale ano, provozovatel může vidět veškerou aktivitu na počítači, kde je tento software instalován.
2)Bojím se že může někdo na dálku získat kontrolu nad počítačem a v něm manipulovat s čím bude chtít?
Ano, může získat kontrolu nad vaším počítačem a ovládat ho, ale bezdůvodně to neudělá. Koneckonců počítač na kterém pracujete (jestli jsem to dobře pochopil) je majetek firmy a ta si s ním může dělat co chce.
Takže abych to shrnul: Administrátor sice má na dálku přístup k vašemu počítači, ale rozhodně vám nebude číst maily nebo krást soukromé data. To je nezákonné. Na druhou stranu by jste rozhodně neměl navštěvovat jakékoliv nevhodné stránky (pornografie, gambling, warez…) a nespouštět na počítači software, který tam nemá co dělat. Potom by pravděpodobně došlo k zásahu.

Zdroj: http://www.uv­nc.com/