K čemu je dobré vědět např.:18×55 když můžeme mít u sebe kalkulačku?

Nejlepší odpověď
Drap

Jednak vždy kalkulačka po ruce neni. Cvičí se tím paměť a rozvíjí logické myšlení.

Další odpovědi
Hlada

Vědět z paměti kolik je 18×55 je naprosto k ničemu. Nezbytné je ale vědět, jak si to spočítám, když nemám kalkulačku.

mosoj

Odpovím opět otázkou.
K čemu je vůbec dobré si něco pamatovat a přemýšlet když máme Odpovědi.cz a jiné podobné nesmysly. Vyustí to do situiace, že nakonec nevíme co znamená desetiná čárka.
A čím si chcete vydělávat na živobytí když nechcete přemýšlet ? Přemýšlet museli i pravěcí lovci !!!

Doplňuji:
Market666 : Bože jak hluboko jsme klesli.
Ano, vypočetl jsem to během několika vteřin bez použití tužky a papíru, jen tak pro zábavu, jestli to ještě ve svých 65 letech dokáži.
Víš co je to trénování paměti ? Doporučuji začít s tím včas. Bude to jenom horší.

anonym

Bez základů jak matematiky,jazyka země,ve která zemi žiješ,by jsi v běžném životě a kalkulačkou v dlaních působila ja exot.

barusee

K čemu je dobré tahat kalkulačku, když to můžeme vypočítat z paměti?

arygnoc

Dojdou baterie, nebude elektřina (třeba jako teď v Japonsku).
Co potom?

Teď se vymlouváš, naco mi je násobení.
A co třeba logaritmické pravítko (víš co to je?).
Nebo třeba jak založit oheň, používat jehlu a nit, nabrousit nůž … etc.

Civilizace je velmi vratká věc, podívej se do histórie, kolik civilizací už zmizelo.

Resumé:
Všechno, co umíš, jednou může být ku prospěchu.

Market666

A on někdo říká, že to je dobré vědět? A je vůbec někdo, kdo to z hlavy ví?

Terryle

Tak já se přiznám, že to z hlavy taky nespočítám a smysl velké násobilky z hlavy jsem nikdy nepochopila. Ale když se budu snažit, spočítám to, sice pomalu, ale spočítám.
Než to sázet rychle z hlavy, přijde mi důležitější vědět, jak na to – a umět to spočítat písemně. Bez kalkulačky nebo mobilu se ocitnout můžeš, ale těžko si umím představit, že se ocitneš bez tužky a papíru nebo bez kusu plochy pokryté prachem / pískem, kam si čísla načáráš prstem. A pokud se v takové situaci ocitneš, tak si nedovedu představit, že bys zrovna natruc potřebovala velkou násobilku…
Ale ostatní mají pravdu, že to je především cvičení hlavy. Pokud budeme všecko počítat na kalkulačce a googlit, tak za pár generací nebudeme schopní si nic zapamatovat…