Lgee

Jste také toho názoru že pokud vše nakonec dopadne dobře, jsou vlastně veškeré utrpení a negativní věci lhostejné?

Mám na mysli pokud máte napriklad rakovinu, ale vyléčíte se s ní relativně rychle třeba za rok pak si víc vazite života, a nic vám už ta nemoc nedělá.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ne. Na takovou zkušenost se nezapomíná. I když by bylo lepší na ni zapomenout a nezabývat se jí. Protože podle slov známé lékařky “ rakovina má ráda, když se o ní mluví, a když se jí lidi bojí. To se jí daří nejvíc.”

Další odpovědi
paul1

Na špatné zkušenosti se nezapomene, vzpomínky se mohou jen potlačit a překrýt.

Kazatel

Blbost.

Sameotazky

Ne, to je nesmysl.

Lgee

Např. Pokud někdo skončí ve vězení na 5 let a pak ho pustí, je sice zadlužený, má třeba dluhy 5 milionů, ale má furt životní minimum, jednou si odpustí nějaké jídlo vsadí sportku vyhraje 100 milionů dluh splati, a může žít hezký život

Lgee

Amety: nemyslím jen rakovinu, ale vše celkově.

Ametyst

Aha. Stejně se zkušenost jen tak z hlavy vymést nedá. Pokud nejde o život, vždycky všechno dopadlo nejlíp, jak mohlo. Protože jsme naživu a poučili jsme se pro příště.