Agneta

Jste pro odpuštění Rusákům 1968, a nazývat je dnes 2015 už konečně Rusy?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-jsou-ty-casy-kdy-prezident-husak-v-novorocnich-projevech-rikaval-letos-se-vyrobilo-x-tun-oceli

Nejlepší odpověď
led

Jiné /Peťulo nepleť se do politiky, jinak ale tvoje příspěvky miluji

Agneta, pletiete si pojmy a zovšeobecňujete. Je pravda, používal sa hanlivý výraz „Rusáci“ ako všeobecná skrátená prezývka občanov Sovietskeho zväzu.
V roku 1968 boli u nás vojská Sovietského zväzu, ktorý sa skladal z 15 republík rôznych národností, nielen ruskej.
Dnes v roku 2015 Sovietsky zväz už nejestvuje a na časti jeho vtedajšieho územia sa nachádza Ruská federácia, skrátene Rusko. Tu už môžte použiť zovšeobecnenie „Rusi“.
PS.
Určite by ste boli za svoj národ urazená, a by sa vo všeobecnosti aj tu používalo hanlivé oslovenie ľudí českej národnosti, ktorý sa bežne ešte aj dnes používa napríklad v susednom Nemecku, niektorým registrovaným užívateľom nečeskej národnosti.
Čo nechcete voči sebe, nechcite aj proti iným.

Další odpovědi
gecco

Ne

NE, nikdy…
😉
Rusům, rusákům, …, – odpustím klidně i ´68, lidem, těm zblblým ´masám´…
Proti nim mám jen to, že se nechali tak ´snadno´ zblbnout…
___
…„rusům, sovětům, rusákům – hajzl*m“ – neodpustím nikdy…
A nic – ani zblitky na chodníku…
Ani – , ani , NIC…
!!!
___
Anětko, problém je, že směšuješ nějaké situace s řešeními jiných situací…
___
Kdybych našel na Zemi místo, kde budu Rusů (a podobné havěti) do konce svého žití prost – okamžitě se tam stěhuju…!
Bohužel, ti švábi*) se nastěhují kamkoli a téměř okamžitě si tam uzurpují ´svá´ práva…
No – zlatej ´islámskej stát´ – v kontextu současné politické situace a známého historickopoli­tického vývoje…
😉
??
Prdlajs – na tomhle není nic ani k úsměvu…
;-(((
_____________­_______________________
*) hele – není divné, že těžko vyhubitelný hmyz, protivný, obtížný, nazývají Češi šváby a rusy – současně???
😉 – včil si úsměv dovolím…
___
Rus jako Němec, Američan (a tím myslím politiky, ne jednotlivce) – haj*zl jako hajz*l jako haj*l…
Římany nevyjímaje…
😉

anonym

Jiné /Peťulo nepleť se do politiky, jinak ale tvoje příspěvky miluji

Milá Agneto, v roce 1968 to nebyli Rusové, nýbrž sověti. Druhé Rusko bylo založeno až v roce, tuším, 1990–91.

Jen tak na okraj: odpustili už vaši rodiče a prarodiče fašistickýmu Německu II. sv. válku?

setapouch

Ne

Ne. Rusáci a Slováci jsou národ zrádců a zrada se neodpouští.

cukrar

Ne

Vždy se říkalo Sovětům Rusáci. Nemohu jim odpustit.

anonym

Ne

Nikdy jim neodpustím.

Mc Merkurion

Ne

rus je jen jeden: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rus_dom%C3%A1c%C3%AD

jmhad

Ano

Pochopitelně že Rusům a to spíše než Američanům, Ti první mi nic neudělali, kromě toho, že po jejich vstupu jsme nesměli na volně nosit bundokošile a ti druzí nám v dubnu v pětačtyřicátém při absolutně zbytečném náletu rozmlátili v Plzni dílnu a dali nám náhradou kulový s přehazovačkou.

arygnoc

Jiné /Peťulo nepleť se do politiky, jinak ale tvoje příspěvky miluji

posudzovať človeka podľa príslušnosti k národu mi pripadá scestné.

v každom národe sú ľudia hodní obdivu, ale i blbci, ktorí, keď imm dôjdú argumenty, vyťahujú nožíky a revolvery.

na vine je myslenie, viera a politika, rozhodne nie príslušnosť k národu.

no a celkom nakoniec – v '68 tu neboli iba občania ZSSR (SSSR), ale spojenecké vojská varšavskej zmluvy.

o domácich zradcoch ani nehovorím.
ale tí sa objavili i po roku '89.

😉

otázka krátka, odpoveď na politickú štúdiu (nie na národnostnú).

Putin

Jiné /Peťulo nepleť se do politiky, jinak ale tvoje příspěvky miluji

Sovětům nikdy neodpustím ty zvěrstva, Rusům není co odpouštět; tedy zatím 🙂

Děda Louda

Ne

Никогда!

dudu

Ne

ivzez

Ne

Některé věci se odpustit nedají.

Emefej

Ne

Ne, Rusové, Ukrajinci, Bělorusové, Estonci, Moldavané, Kazaši a další občané CCCP mi nic neudělali. Jim nemám co odpouštět. Sovětskému vedení a našim kolaborantům se okupace 1968 nedá odpustit nikdy.

Pokud jde o výraz Rusáci, ten se u nás doma používal zcela běžně a s okupací 1968 nijak nesouvisí. Jasně si vzpomínám, jak přišel děda a říkal:„Hlásili v rádiu, že Rusáci vystřelil psa do vesmíru“.

Marek Brož

Ano

lexx

Jiné /Peťulo nepleť se do politiky, jinak ale tvoje příspěvky miluji

je mi to putna, staré drby, dávno zapomenuto, promlčeno…

Agneta

led >>> velmi dobrá a kvalitní odpověď, děkuji…jen ale nevím o nějakém tom hanlivém označování Čechů v Německu – to sis spletla, to se používá v Česku: „čecháčci“, a má to znamenat zlodějíčky:DDD
Už jen to české slovo „němčouři“, nebo „skopčáci“- se v Německu na Čechy fakt nevyskytuje.
Počkáme na Ivzez, ta ti to potvrdí:D
Odkud to vůbec máš? Ale Polákům se dá (něm.) říkat hanlivě místo „Polen“ – „pollaken“, tedy krátce polaken místo dlouze Pólen, a to je fakt hanlivé.

led

Ešte toho veľa neviete a práve preto je táto stránka, aby odpovedala aj na vaše otázky.
K osloveniu skúste sa opýtať tých starších, ako ich volali Nemci, ten výraz som počula aj v súčasnom Nemecku. Ja sa totiž na svojich pracovných cestách pohybujem hlavne medzi ľuďmi a nie po obchodoch ako väčšina našich (českých i slovenských) turistov, takže počujem a vidím toho pomerne veľa

ivzez

Jaké oslovení míníte?

Žádné hanlivé označení Čechů ze strany Němců si nevybavuji, nikdy jsem se v Německu s nějakým hanlivým označením nebo opovržením nesetkala.

Také toho moc nevím…

Agneta

Ivzez, tak tady to naší led ujelo, a nevím proč.
Ale jsem ráda, že se předvedla…:DDD
Ona je z východu, a nemá tudíš s německou sférou žádný kontakt (i když to tvrdí:DDD).

led

setapouch, vaše tvrdenie najprv dokážte. Urážate miliony poctivých ľudí slovenskej národnosti na celom svete. V prípade, ak nedokážete dokázať, žiadam o vašu omluvu.

arygnoc

led, pozor na neho – pichne vám nožik dochrbta alebo vás odzadu zastrelí – taký hrdina.
argumenty totiž nemá.

podobne ako okupanti v '68.

😉

Agneta

barbakan >>> co ty jen tušíš – to ví ale každý…
> takže si mám doplnit vzdělání?
 >:DDD

anonym

Ty to víš z hlavy?

Agneta

Samozřejmě, ty musíš nejdřív gůglovat? Do jaké jsi chodil školy, že nic nevíš? Že komunismus v Rusku skončil v r. 1991 ví každý normální školáček:DDD

Agneta

Barbakan > 2. sv. válku? Bohužel se žádná (v Česku) nekonala, aspoň o nějaké nikdo nic neví…a Německo je zemí myslitelů a hudebníků, s kterou se Východ nikdy nemohl srovnávat:DDDDDDD

A není to tak, že kdyby se v r. 1990 hlasovalo V Česku o připojení k Německu, tak by v Česku dnes byla vysoká životní úroveň…vždyť kdo by si mohl přát připojení k Východu, že?
:DDDDDDDD
Ty máš asi na mysli těch zbytečných 2 800 mrtvých v „pražském povstání“ ---- no mně by zajímalo, kdo to má na svědomí – na konci války dělat povstání, to byl vlastně masový vrah s kterým jen pohrdám.

anonym

Agne, vem si cumel, plenu a hajdy na kutě.

Agneta

:DDDDDDD

led

Zjavne ste chodili do školy, kde skresľovali dejiny. Komunizmus dodnes nebol v žiadnej krajine na Zemi. Najvyšší politický stupeň na ceste ku komunizmu bol socializmus.

Agneta

led, ty jsi ale pedantka:DDD

led

ide o princíp.