Petr Kaňa

Jste ochotni dětem ukázat porážku a porcování zvířete?

Nejlepší odpověď
iceT

Ano, je to přirozené

Jako malá jsem se účastnila několika zabíjaček a synovec, co má 10 let se účastnil taky několika, a motají se tam i další děti. Nemyslím si, že by to na mě nebo na synovci zanechalo nějaké následky.

Další odpovědi
Drap

Ano, je to přirozené

Je to zcela přirozené, několikrát jsem to i dětem už ukazoval. Nejen svým a svým vnukům, kteří to viděli mnohokrát od batolecího věku, ale i cizím dětem školního věku

Kepler

Ano, je to přirozené

Ale ukázal bych jim to až ve věku 15+

Mc Merkurion

Ano, je to přirozené

… u nás toto viděj děcka odmalička, začíná se již v útlém věku, protože před patnáctinama je vyžadována asistence u porážky prasete …

Hufnágl

Ano, je to přirozené

Od dětských let a doposud se stále okolo zabíjačky motám. Mé děti, i vnoučata (kluci) byli přítomní a ochotní spolupracovat. Ale na nich to zanechalo následky. Nemají rádi vůni škvařeného sádla, ale chleba se sádlem a škvarčičky jim jdou.

Emefej

Ano, je to přirozené

U první domácí zabíjačky jsem se motal asi ve čtyřech letech a žádné neblahé následky to na mě nezanechalo.

GM

Ano, je to přirozené

Moje děti i vnuci byli od malička u zabíjení a porcování prasat, králíků, kuřat, kačen, hus, slepic, ryb a považujeme to za normální, pomáhají škubat a těší se, jak si pochutnají.

RyuzakiKate

Ano, je to přirozené

Asi jako Kepler. S tím, že se pak můžou rozhodnout, jak chtějí… Ale existují i pěkné knížky pro děti, které jim tuto tématiku dokáží hezky podat, např. A proto nejíme zvířátka.

Ještě jsem se nad tím pořádně nezamyslela a musím pstá dodatek, ale porážku v nějakým masokombinátu bych nebrala jako přirozenou, kdybych jim chtěla ukázat něco přirozeného, ukážu jim video nějaké šelmy na lovu.

Lukas27

Ano, je to přirozené

Ano, jednou se to budou muset stejně naučit ale nutit je do toho nebudu.

Suzie24

Ne, je to brutální

Ještě k tomu jsem vegetarián, takže v žádném případě. Bála bych se, že by to na něm zanechalo trvalé následky.

zjentek

Ne, je to brutální

Třeba králíčka nebo slepičku, s kterými si předtím na zahradě hráli? Nebo taktéž ovečku?

Petr Kaňa

Zjentek – jestli si hraješ s prasetem a máš ho v obýváku jako domácího mazlíčka tak samozřejmě ne. Myslel jsem prase ve chlívku atd.

zjentek

A s prasetem v chlívku je zákaz si hrát? Nebo jak jako? (;

nyjono

Zase nesmyslná anketa.
Jak starým dětem? Kde a jak žijí a jak jsou vychovávané?

Petr Kaňa

To je jedno jak starým a jak jsou vychované. Pro odpověď to není nutné vědět.

Mc Merkurion

… naprostej souhlas, děcka z města koukaj na zabijačku asi jako vesnický na šalinu …

Petr Kaňa

Jsem z vesnice a na šalinu se koukám stejně jako na zabijačku.