Kelt

Jsou všechny notebooky konstruovány na stejné elektrické napětí?

Mám 2 notebooky – HP a Lenovo, vedle stolu mám zásuvku, notebook mám připojen do zásuvky. Konektor je v obou případech stejný, rozdíl je ve přípojném kabelu, respektive ve zdroji, v jeho tvaru. Na elektrické hodnoty jsem se nedíval. Zajímalo by mne, zda lze používat jeden kabel střídavě pro 2 notebooky,nebo zda musím použít příslušný kabel k odpovídajícímu notebooku? Konektor by měl být stejný, možná bude jiné výstupné napětí. Vadilo by to? Může se používat stejný kabel? Děkuji.

Odpovědi
Dochy

Zkontroluj parametry originálních zdrojů. Obecně bych zaměňování zdrojů nedoporučoval. Některé zdroje mívají ještě spec. signál, kterým si notebook se zdrojem „domlouvají“ parametry (napětí)

Arne1

Pokud mají oba notebooky stejné napěťové nároky (u moderních snad proudová spotřeba nebude problémem) a hlavně !!!!! stejně zapojené konektory (pozor, někdy je přehozené plus a mínus !!!)