Avatar uživatele
reika

Jsou v tomto složení nanočástice?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2139 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Podle složení se zřejmě jedná o alkoholo-vodný roztok spousty látek pro vnější použití. Jediné, co do roztoku přejít nemůže je ta mikrokrystalická celulóza. Jestli je ale ve velikosti nanočástic, se určit nedá. Ale mohla by být.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Organické molekuly jsou/mají rozměr nanočástic. Samotná pidimolekula vodíku (H2) má efektivní průměr cca 0,36 nm, organické molekuly jsou větší – a to i 100 násobně, dokonce i více. (předpona „nano“ znamená, že jde o miliardtinu základní jednotky, tedy nanometr = 0,000 000 001metru a nanočástice jsou svojí velikostí právě kolem nanometru)

Tudíž takový rozpuštený řepný cukr ve vodě JE roztok NANOČÁSTIC. (předpokládám, že jde zase o nějakou reklamní hantýrku, kde se využívá neznalosti termínu „nanočástice“ a dělá se z toho voodoo ve smyslu, že jde o „něco lepšího“. NE, je to NORMÁLNÍ, ZCELA PŘIROZENÝrozměr molekul, není na tom VŮBEC NIC EXTRA!)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Výrobce má povinnost na obal uvést, zda se jedná o nanočástice či mikročástice. „Pokud tyto částečky obsahuje,“nano“ musí být uvedeno ve složení v závorce za názvem fyzikálního filtru.“
http://koznion­line.cz/opalo­vaci-kremy-a-reklama-nenechte-se-napalit/

Doporučuji přírodní kosmetiku „Hristina“, která je bez chemie a nanočástic. Výborný je tento opalovací krém pro miminka, který mohou používat i dospělí. Je super, jemný. 🙂
https://www.hris­tina.cz/prirod­ni-opalovaci-mleko-pro-miminka-spf-50-250-ml-e101078.htm

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

alien: máš pravdu, ale roztoky jsou homogenní soustavy, zde je zřejmě myšlena suspenze. Nanotechnologie je o něčem jiném, než o roztocích.

před 2139 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Jasan, ten cukr jsem nadhodil právě jako ukázku, že není nezbytně nanotechnologií všechno, co se týká nanorozměrů. BTW – nechci ti dělat do oboru, ale s ohledem na ten obsah vody… není ta směs spíš koloid/gel, než suspenzí? Pouč mne PLS, víš že moje chemie je úzce zaměřená jedním zajímavým, silně exotermním směrem! ;) :D :D

před 2138 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No tak to vidíš, nakonec to je opalovací krém, mělo mě to napadnout, když v tom je i vosk a celulózová guma. Jenže v tom složení nejsou uvedena procenta. V krému může být obsaženo všechno: gel, zaemulgovaná voda i pidičástice pevné látky.

před 2138 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
reika

Já tomu nerozumím, dostala jsem dnes e-mail o opalovacích krémech.........
„Minerální filtry jsou škodlivé.“
Omyl. Minerální filtr vytváří na pokožce tenkou vrstvu z přírodních minerálních pigmentů (oxid zinečnatý nebo titaničitý), od níž se UV záření odráží, aniž by se do kůže dostávaly případné škodliviny. Opalovací krémy s tímto typem filtru jsou vhodné především pro lidi s citlivou pletí, kožními problémy, se sklony k alergickým reakcím či k ochraně dětí. Jediné, o čem se v poslední době hodně diskutuje, je vliv nanočástic, které jsou někdy při tvorbě minerálních filtrů používány kvůli lepší vstřebatelnosti a roztíratelnosti přípravků. Odborníci totiž zatím nebyli schopni vysledovat, co přesně nanočástice způsobují, když se díky své miniaturní velikosti dostanou do podkožních vrstev a následně do celého těla. Je proto v každém případě lepší si pečlivě prostudovat složení daného krému, a to i těch s obsahem minerálního filtru, a výskytu nanočástic se raději vyhnout…"
No a poslala jsem složení mého opalovacího krému (NIVEA), jestli mi někdo řekne, zda v něm ty nanočástice jsou…

před 2139 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ne, minerální filtry v tom nejsou.

před 2139 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
reika

Děkuji za odpovědi 🙂

před 2138 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování