hover

jsou sms zpravy brány u soudu jako přímý důkaz?

Nejlepší odpověď
tom004

Ne.

Další odpovědi
Ravenne

O tom, zda jsou důkazy dostatečně věrohodné, rozhoduje soudce, takže záleží čistě na něm.

Cituji: „SMS je také důkazní prostředek. Nemusíte se tedy bát, pokud ho předložíte soudu, mělo by to jako důkaz stačit.“

Záleží ale na soudci, jestli důkaz přijme a označí ho za dostatečně věrohodný. Když jsem byla v říjnu minulého roku jako praktikantka a dívala jsem se na jedno trestní řízení, tak tam dokonce soudkyně říkala, že si může nechat od operátora určitou sms odtajnit a jako důkaz ji použít. V té době měli operátoři povinnost sms zprávy 6 měsíců archivovat, jestli je tomu i teď tak, nevím.

Zdroj: http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ruzne/ne­zarazene-dotazy/2568-sms-jako-dukaz-u-soudu-obstoji-nebo-ne.html

nnn1

Myslím, že ne, protože by tu SMS mohl napsat někdo jiný, než vlastník mobilu