Nechápavé

Jsou sardinky v te konzerve zdravé/dietní?

Nejlepší odpověď
annas

Co na to říkají odborníci na výživu?
Více najdete v odkazu: http://www.re­habilitace.in­fo/vyziva-a-jidlo/jsou-konzervy-sardinek-v-oleji-zdravejsi-nez-ty-ve-vode/

"Konzervované sardinky jsou bohatým zdrojem bílkovin, aminokyselin, vitamínů a esenciálních mastných kyselin, které nám v těle pomáhají snižovat zánět, budovat a udržovat zdravé kosti a podporují nervovou soustavu.

Které konzervované sardinky jsou však nejzdravější?

1. Cholesterol a tuky
Průměrné množství cholesterolu v konzervě sardinek ve vodě je 30 mg, zatímco sardinky v oleji mají 40 mg cholesterolu. Pokud máte nějaké srdeční onemocnění, je třeba omezit cholesterol na maximum 200 mg za den. Průměrné celkové množství tuků sardinek v oleji je 11 g, z toho je 5 g nasycených tuků. Sardinky ve vodě mají 5 g celkového množství tuku a pouze 1,8 g jsou nasycené tuky.
2. Živiny
Sardinky mají nejvyšší množství vitamínu B12, ve srovnání s jinými potravinami. Ani vitamín D, selen a bílkoviny v sardinkách nechybí.
3.Esenciální mastné kyseliny
V sardinkách jsou jako omega-3 mastné kyseliny (v olivovém oleji) a omega-6 mastné kyseliny z kukuřičného a sojového oleje.
4. Sodík
Pozor na nějj – nepřekročit denní množství, je i v ostatních potravinách.
Průměrná plechovka sardinek ve vodě má 200 mg sodíku a sardinky v oleji mají 400 mg sodíku.
atd.

Z toho plyne: Jezte radši sardinky ve vlastní šťávě, nebo v kvalitním olivovém oleji."

Další odpovědi
Lamalam

Odborníci na výživu říkají toto: http://www.nu­tridatabaze.cz/po­traviny/?id=390#t­ab-2

cochee

A ve které „té“ konzervě?

da ny

Sardinky jsou především slušným zdrojem vápníku ;)
Vhodné jsou ty ve vlastní šťávě a pokud v rostlinném oleji, ne ve slunečnicovém …,
ve kterém je konzervováno téměř vše – pro dlouhou dobu trvanlivosti.
Další otázkou je, z jakého moře (poloha x čistota) byly vyloveny a čím vším jsou
„promořeny“.
Jako vždy platí, všeho s mírou při celkově vyvážené stravě.