Midoc

Jsou ryby z českých řek poživatelné?

Když je řekách tolik znečištěná voda škodlivinami.

Nejlepší odpověď
Zacheus

Přijde na to, ze které. Z Bečvy pod Dezou bych je asi nejedl.

Zdroj: Vlastní hlava

Další odpovědi
Ametyst

Proti časům před rokem 1989 jsou řeky nesrovnatelně čistší. I v Ústí nad Labem se v Labi objevili raci. Více mám obavy z ryb, které volně nežijí v řekách a rybnících, a které jsou uměle chované v sádkách a krmeny granulemi a kdoví čím.

Alesh

Ryba je většinou velmi citlivá na znečištění. Doteď se v čistírnách vod jako indikátor čistoty vyčištěné vody, resp. jako kontrola této vody používají živé ryby – pstruzi.
Čili pokud máš chycenou (živou) rybu z řeky, nemůže být nějak nebezpečně kontaminovaná, protože by to sama nepřežila.

PepasAvalonu

Jak říká Alesh. Pokud ty ryby neplavou břichem nahoru, tak té vodě ani rybám nic nebude.

nyjono

Proč by neměly být poživatelné???
Ryby jsou na znečitění citlivé a v nevhodném prostředí by nepřežily.
Spíše naopak, čistota řek se lepší, na několika místech, kde v minulosti ryby nebyly k vidění jich je aktuálně k vidění hejna.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

V některých řekách půl roku pro sinice, řasy neví vidět vůbec nic.