DandeeAcer

Jsou roztoči hermafrodité?

Nejlepší odpověď
annas

Určete si sám, zda jsou hermafrodité.

Roztoči (Acarina)

"Jsou drobní pavoukovci rozmanitého tvaru těla, obvykle kulovitého až protáhlého. Články těla splývají v jeden celek, od něhož se odděluje jen hlava, ukrývající ústní ústrojí. Tykadla chybějí. Mají šest párů končetin. Z prvního páru se vyvinul malý klepítkovitý, nůžkovitý, klíšťkovitý nebo štětinovitý útvar – chelicery. Druhý pár končetin jsou makadla, ostatní čtyři páry končetin jsou pravé nohy. Ústní ústroje roztočů jsou přeměněny v bodavý chobot. Dýchají vzdušnicemi nebo celým povrchem těla.

Jsou odděleného pohlaví." atd.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:CmbcGfsgjwQJ:­is.muni.cz/th/13640­7/pedf_m/text_re­vize_word_97_03­.doc+&cd=7&hl=cs&ct=clnk­&gl=cz&client=fi­refox-b
MASARYKOVA UNIVERZITA
PEDAGOGICKÁ FAKULTA
KATEDRA BIOLOGIE
MASARYKOVA UNIVERZITA
Sběr a určování hálek (cecidií) – tvorba přehledu hálkotvorného hmyzu na území mikro-regionu Vrbenska (Ludvíkov)
Diplomová práce – Vilma Mádrová
Brno 2009