icurusL

Jakto že klíště má 8 nohou?

Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Lucijej

šest nohou má hmyz (dospělci)

klíště patří mezi pavoukovce, kteří jich mají osm

Další odpovědi
Hamon

Kdyz priroda tvorila zvirata, urcila, ze kazde bude mit narok na dva pary nohou. Pavouk a kliste a par dalsich nabidli hadovi a slepysovi a dalsim, ze je za ne vyzvednou. Jenze pak zacali byt sobci a uz jim je nepredali. Proto maji nektera zvirata nohou osm, zatimco jina nemaji zadne.

beer

Ve skutečnosti má larva klíštěte nohou šest, teprve až nymfy a imaga mají již nohou osm.
Klíšťata se řadí v živočišné říši do podkmene klepítkatců a všichni příslušníci podkmene se vyznačují 4 páry nohou.
Studium
Doplňuji:
ŽÁDNÝ hmyz nemá 8 nohou, pozor na to mylné tvrzení !!

4 páry končetin mají až na výjimky pouze klepítkatci a ve třídě pavoukovců roztoči, kam právě klíště patří..

Zdroj: http://kliste­.cz/clanek/27/zi­votni_cyklus_klis­tat

anonym

Víš so to dá práce se udržet na ženských oholených nohách?
-
Asi proto, že je velmi blízko k pavoukům.

Drap

Více druhů hmyzu má 8 noh. Co chceš na tom radit. Tak jako ty jsi se narodil se dvěma nohama /alespoň to předpokládám/ tak klíště se rodí s 8.

marci1

Prostě to má od přírody. Nadělila mu jich 8.

Helena114

Proč máš ty 2 nohy? Asi proto, že při jakémkoli počtu by ses na to mohl ptát. -_-