Avatar uživatele
Kelt

Jsou muži a ženy pohybově odlišní?

Byl jsem se projít a všimnul jsem si dvojice , snad ve věku 40–50 let. Muž šel po pravé straně té ženy, žena byla zavěšena a tak šli, dokonce synchronně. Ale co mne upoutalo: Muž šel rovně, z pohledu se mu trup nehýbal, ale u té ženy se trup kýval zleva do prava. Jak to? A nemyslím si, že by měla něco s páteří. Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Michala11 před 187 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, muži a ženy jsou pohybově odlišní a toto můžeme vidět v základní anatomii a fyziologii. Ženy mají obecně širší boky než muži, což může způsobit, že se jejich trup kýve více z jedné strany na druhou během chůze.

Tato kývání mohou být také způsobená rozdílnou distribucí hmotnosti mezi muži a ženami. Ženy mají často více tukové hmoty kolem boků a stehen, zatímco muži mají více svalové hmoty kolem trupu. Tato rozdílná distribuce hmotnosti může ovlivnit způsob, jakým se tělo při chůzi pohybuje.

Dalším faktorem může být i to, jak jsme jako společnost socializováni. Ženám se často učí, že by měly chodit s „vlnočasem“, čímž je myšleno kývání boků. Tato pohybová norma je tak hluboko zakořeněna, že se může zdát, že jsou ženy „přirozeně“ náchylnější k tomuto typu pohybu.

Je také důležité si uvědomit, že existují velké individuální rozdíly v pohybových vzorcích a že ne všechny ženy nebo muži se budou pohybovat stejným způsobem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

„To ti Véna písk“, že ano. 😉
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-a-kde-vzniklo-rceni-to-ti-vena-pisk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michala11

Jistě, už jen z podstaty, že ženy mají těžiště těla postavené níže než muži.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví