Lukavec

Jsou Moravskoslezské beskydy na jižní moravě?

Doplňuji:
Ne jsou na
Severní moravě

Odpovědi
standa

Už podle názvu patří Moravskoslezské beskydy do Moravskoslezské­ho kraje.

Jak je vidět z obrázku, na který odkazuji níže ve zdroji, tak Zlínského kraje se toto pohoří lehce dotýká v severní části zlínského kraje.

Zdroj: http://common­s.wikimedia.or­g/wiki/File:Mo­ravskoslezsk%C3%A9_Bes­kydy_%28CZE%29_-_location_map.svg

Nuk nuk

Jen z velmi malé části. Hlavní vrcholy Moravzkoslezských Beskyd se počítají do Severní Moravy.