autacek

Jsou miny opravdu konstruované tak, aby došlo k jejich odpalu až po uvolnění spínače? A proč vlastně neexplodují hned?

Odpovědi
Edison

Některé snad ano, třeba ty skákající bestie tak konstruovány být musí, aby to nechtělo vyskočit „do nohy“, to by neměl ten správný účinek. Jiné ovšem tak konstruovány být opravdu nemusí a „lupnou“ si hned. To jsou, podle mě, ty, co trhaj nohy.

Jan Kunčar

Za druhé světové války se vyráběly a shazovaly bomby, které neexplodovaly po nárazu na zem, ale až po osvětlení spínače nebo při otřesech, tedy v době, kdy se po skončeném náletu prohledávaly trosky. Zvlášť odporné!