Kelt

Jsou jízdní kola pořád stejná, pokud jde o velikost?

Kdysi, to jsem měl ještě auto, jsem koupil dceři kolo. Dcera měla tehdy 8 let a jeli jsme pro kolo snad do Ostravy. Kolo stálo asi 3 000 Kč, byla to akce. Za celou tu dobu, by se dalo spočítat na prstech jedné ruky, kolikrát se kolo použilo. Vše je původní, uloženo ve sklepě, takže duše, pláště asi koupit nové, promazat atd. Nevím, co je to za typ, ale jdou nastavovat velikosti. Má cenu to okolo opravovat, někomu darovat, nebo ho nechat nepřivázané u sloupu, aby si to někdo vzal? Co myslíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že dětská kola se velikostně v podstatě nezměnila. Pokud je jinak v dobrém stavu, tak bych jej uvedl do bezvadného stavu a nabídl do inzerce. Myslím, že minimálně tisícovku bys za něj ještě dostal.

Další odpovědi
Drap

Oboje je možné. I kola mění tvar a drobnosti , přesto i starší kolo někomu dobře poslouží.

led

Bežne používané veľkosti kolies 20" 26" 28" sa nezmenili, pribudla ešte veľkosť pre e-bicykle 16"

aliendrone

Pořádně ho vyčisti, promaž, pláště nekupuj nové, ale hezky je zaúdržbuj (aby měly barvu) – prostě do toho vyjma vlastního času a práce nedávej peníze. Ta tícka jak píše Kepler není nereálná, ale jestli to nechceš dlouho inzerovat/scho­vávat, dej to za 500. Jistě se nějaký chudý rodič najde, který udělá harantovi za pětikilo radost, když kolo bude vypadat dobře. A jestli jsi líný, tak to nech u popelnic, on se jistě někdo najde, kdo to rád zaúržbuje. ;) :D :D

Dochy

Kola, pokud jde o velikost, jsou různá. Zvláště ta dětská. A jsou různá teď stejně jako před 20 lety. Takže se nemusíš bát že by kvůli stáří bylo nepoužitelné (pokud Ti tedy nezrezlo). Jinak pokud to není nějaká speciálka, tak se nechá prodat ale za moc to nebude. Mezi známými se (alespoň podle mých zkušeností) dětská kola bezúplatně dědí.

Po pravdě, co se toho dědění týče: Máme nyní ve sklepě několik poděděných kol, která jsou v nepoužitelném stavu. Např. to největší které by bylo staršímu synovy má poněkud nestandardní průměr trubek, takže do něj nelze sehnat správnou sedlovku (a k tomu správnému plechu jsem se zatím nedostal). Poslední uživatel to řešil tak, že tam dal sedlovku slabou a vůli vyřešil tak, že tam nacpal gumu, kterou pak utahováním šroubu ucvakl. Tu sedlovou rouru snahou o dotažení dost zdeformoval… Takže po zkušenostech ani nemám chuť shánět zas nějaké další kolo z druhé ruky, radši si připlatím.