Elaela

Jsou jednotlivé soubory při ukládání na USB flash omezeny?

Mám úplně prázdnou flash 32 GB. Když na ni chci uložit najednou např 15 filmů po cca 1,5 GB (celkem tedy 22,5 GB) tak to jde a následně funguje. Když tutéž flešku vyprázním a chci na ni nahrát film který má 10,7 GB (nediv se film má 10 hodin), tak mi to hlásí že „Soubot je pro cílový systém souborů příliš velky“.
Takto jde uložit první varianta, a druhá nejde uložit opakovaně.15 filmů jde, jeden nejde.

V čem je problém?
Je to ve velikosti filmu – souboru?
Jde to nějak řešit?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pravděpodobně máš na flashce souborový systém FAT32. Ten podporuje maximální velikost souboru 4GB. FAT32 je starý souborový systém, ale některá stará zařízení např. TV apod. ho vyžadují, protože NTFS neumí. Novější stroje si se souborovým systémem NTFS bez problémů poradí. (zvládá velikost souborů 16EB!) ;) :)
Jednoduše jak píše Mc merkurion přeformátuj flashku na NTFS file system, tedy pokud by to nevázlo právě kvůli použití v nějakém prastarém stroji – to si pak budeš muset vybrat co je pro tebe výhodnější. :)

Další odpovědi
Mc Merkurion

… špatně naformátovaná fleška, chce formátovat NFTS …

… fleška je prostě naformátovaná na „výchozí“ a v tom případě se nahrajou maximálně soubory do 4G, chce to ji přeformátovat, na NFTS a příště ihned při prvním formátování takto naformátovat i ostatní …

Edison

Jaký je souborový systém tej flash? Dole je tabulka omezení velikosti souborů a dalších omezení

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Souborov%C3%BD_sys­t%C3%A9m#Tabul­ka_omezen%C3%AD_a_­dopl%C5%88uj%C­3%ADc%C3%AD_in­formace