dudu

Jsou diskriminovány naše samoživitelky stejně jako zdejší cikáni?

Senátor Jiří Čunek nedávno zmínil negativní dopady příliš tučné sociální strategie jejíž důsledkem je, že cikáni se namísto návratu do společnosti odnaučili pracovat a jejich děti vzdělávat.
Současně však po právu poukázal na dnešní nezodpovědné manýry majority, které jsou příčinou brzkého rozpadu poloviny manželství a dříve odsuzované „matky s harantem“ vytvořily jakoby nové etnikum zneužívající slabost a dobrou vůli společnosti.
Na tento stav např. reagoval předseda lidovců pan Bělobrádek odkazem, aby si dotyčné dámy stejně snadno, jako si pořídili nemanželské dítě, snažily najít kvalitního partnera.
Osobně se s uvedenými zásadami jednoznačně ztotožňuji. A co Vy??

Nejlepší odpověď
Dochy

Nedovolil bych si být tak kategorický.
Sice souhlasím s tím, že lidé (a teď myslím především (ale ne „jen“) ženy, protože ony pak musí zpravidla danou situaci řešit) by měli být opatrní při výběru partnera. Souhlasím s tím, že děti by měli vyrůstat v úplné rodině (je-li to možné).
Ale… šedivá je teorie..
Jednak ne všechny vlivy je možné odhadnout do důsledků, málo kdo má doktorát z filozofie a psychologie (a ani ti otitulovaní nejsou neomylní) abychom mohli tvrdit, že lze spolehlivě předpovědět vývoj osobnosti.
Za druhé: I přes veškerý vývoj technologie, přes všechny bezpečností předpisy, přes pokroky v medicíně, tu máme spoustu mladých vdov a vdovců, kterých se toto bude také týkat.
Za třetí: A teď to bude zase spíše „PRO“ Čunka a Bělobrádka: Vím (a některé alespoň trochu znám) o samoživitelkách, které jsou samoživitelky jen proto, že je to pro ně finančně výhodné. Mají stálého partnera, někdy s ním i žijí v jednom bytě, často je to i ofic. otec jejich dětí, ale papírově jsou samoživitelky.

Další odpovědi
Emefej

Nevím, nechci všechny tyto nešťastnice házet do jednoho pytle. Možná by jich trochu ubylo, kdyby před oplodňovacím aktem, nebo před některými z nich, alepoň pár sekund přemýšlely. To je pouze můj osobní názor, ale jsem zkostnatělý moralista, kterému se první dítě narodilo už 16 měsíců po svatbě.

Kepler

Bohužel se to netýká jenom nemanželských dětí, ale většinou matek s dětmi, které manžel opustil. Lidovci, jako by nevěděli, že pro matku s dítětem je velmi obtížné si najít nového partnera a vypustili do světa takovou nehoráznost. Tím u mně ztratili poslední zbytky sympatií a ztratil je především i Čunek, kterého jako krajana osobně znám. Lituji, ale s takovou sprostotou nemůžu souhlasit.

ivzez

Já lidovce nesnáším a nedovedu si představit,
že by někdo z nich něco takového řekl. Jestli to
vyslovil opravdu p. Bělobrádek, budu si muset
poupravit názor (na něj, možná i na stranu)…

S uvedenými názory souhlasím. Nesouhlasila bych ale se snížením
nebo odebráním dávek. Nikoliv kvůli samoživitelkám, ale kvůli dětem,
které si své matky ani otce nevybraly…