FlAsh_7

Jsou bicepsové kliky efektivnější než bicepsový zdvih?

Odpovědi
Gus_Fring

Bicepsový zdvih je mnohem lepší, protože využívá závaží v podobě činky (ať už jednoručky nebo velké osy), zatímco bicepsový klik využívá čistě tvoji váhu (pokud si na sebe nedáš závaží). Takže se můžeš těžko dále posouvat, pokud se soustředíš na růst svalů, nikoliv výdrž. Navíc je důležité, že se biceps při bicepsových klicích zapojuje méně, než při zdvihách. Ale je potřeba dodat, že pokud chceš funkční tělo a ne nutně vypadat jako Ronnie, tak jsou lepší vícekloubové cviky, jako jsou kliky a ne jako izolované cviky typu bicepsový zdvih. Ale je pravda, že l při těchto vícekloubových cvicích se např. biceps zapojí minimální, protože je to hrozně malý sval, takže není potřeba ho cvičit stejně tak částo jako hrudník, záda nebo nohy.

Kelt

Ber to jako fyzikální záležitost. Vykonáváš práci a práci si můžeš napsat rovnicí jako A = F.s , kde F je síla a s je dráha, po které se pohybuješ, zvedáš. Nebo Epot = mgh, kde m je hmotnost a h je výška, dráha. A pak je tam ještě důležité kolik toho děláš a jak rychle. Nejlepší je ovšem vlastní zkušenost. Změř si obvod a prováděj cvičení a pak porovnej, nebo si to rozdělte s kamarádem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.