Jsme zaměstnaná a jsem v neschopnosti,dos­tanu danový bonus na 3 děti?

Odpovědi
standa

Pokud máte na mysli uplatnění daňového zvýhodnění na vyživované děti dle § 35c zákona o daních z příjmu, tak není podstatné, že jste teď nemocná, ale musíte mít splněny některé podmínky:

  • děti s vámi žijí v domácnosti
  • váš zdanitelný příjem za rok 2010 byl alepoň 48.000 Kč
  • podáte si do 31.3.2011 daňové přiznání *)

*) to za předpokladu, že jste si u svého zaměstnavatele nepožádala o roční vyúčtování záloh na daň z příjmu…, protože pokud nemáte jiné důvody pro podání daň.přiznání, tak jste se ke zmiňovanému bonusu mohla po dohodě s vaší mzd.účtárnou dostat už v průběhu roku 2010 v jednotlivých měsíčních výplatách

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t3.aspx