kurec

Jsme na tom ekonomicky a finančně lépe než Thajsko?

Odpovědi
Rokio

Vzhledem k tomu, že máme jeden z nejnižších státních dluhů na světě, tak si myslím, že jsme méně zadlužení než Thajsko.

Disraeli

Nejsme.
Když už Rokio píše o našem „nízkém“ státním dluhu, tak co vím, tak Thajsko je na tom zrovna v tohmle ohledu asi stejně jako my. Ale tozhodně to není jen o státním dluhu. Máme celkem malou(-rozvinutou) ekonomiku (jakože víceméně vyspělí, ale celkem malí a to hospodaření není taky nějaký zázrak), a prostě zadluženost pro takovou ekonomiku a takový počet obyvatel vyjde pro Česko mnohem hůř než pro Thajsko.
Ekonomiku mají lepší a větší.
Nemluvě o tom, že mají lepší růst a všeobecně i lepší vyhlídky do budoucna (i když i jich se dotkl covid a rok 2020).
V něčem jsme o něco lepší, v něčem horší, záleží podle čeho srovnáváme (jakého ukazatele), ale celkově je na tom Thajsko ekonomicky o dost líp.
HDP, nebo HDP na obyvatele, národní bohatství, zadluženost státu, celková velikost ekonomiky, nezaměstnanost, míra chudoby, růst v poslední době (a budoucí vývoj) – to je částečně to HDP, orientace ekonomiky a její příjmy a různé indexy… ukazatelů je dost (nemluvě o nepřímých, třeba jak se daří v tom a onom, co o znamená, jak se to zlepušje.). Ale jak říkám, Thajsko je určitě vítěz.

Pepa25

„Ekonomicky a finančně“ je široký pojem … Třeba tady je 20 indikátorů – lze jít ale najít stovky …https://tradin­geconomics.com/tha­iland/indicators a https://tradin­geconomics.com/czech-republic/indicators

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.