Poradíte, zda se lze nějakým způsobem vyhnout tomu, abych byl plátce DPH? Podrobnosti v doplnění otázky.

Jsem živnostník. Nic nenakupuji ani neprodávám, mam poradenskou činnost.Muj obrat za rok dosáhne max.castky 1.180.000,-

Začal jsem podnikat v říjnu 2018. Chci danit paušálem. Můžete mi někdo poradit jestli se lze nějakým způsobem vyhnout tomu abych byl plátce DPH? Moc děkuji za odpovědi.

Odpovědi:

Bronzový

Povinnost platit DPH je povinná při překročením obratu 1mil.Kč. Není to vůbec jen o nákupu či prodeji.
Povinným plátcem se můžete stát i z jiných méně častých důvodů(nabytí majetku z privatizace, prodejem firmy apod.), podle zákona o DPH § 6a - 6e.

Stříbrný

Je třeba udržet obrat za 12 po sobě jdoucích měsíců na 1mil Kč. Zbytek je třeba vyřešit dle svých možností. Práce na DPP či DPČ, fakturace ze společnosti, pro kterou sám pracuješ, atd. Pochopitelně existují i jiná řešení.

Bronzový

Zeptat se pana Babiše, nebo emigrovat

Diskuze k otázce

Bronzový

elkon

Zase jeden z těch „vychcanejch“.

Stříbrný

autacek

A vy budete zase jeden z těch "chytrejch", co raději zaplatí za stejnou službu o 21% víc, patrně v domění, že to vládnoucí, deficitní populisté, prohospodaří lépe než vy sám, že? Nejlépe na nějakou dotaci do řepky olejky, ne?

Bronzový

hapiky

Vyjímka je jen když jde o služby do zahraničí, nebo ze zahraničí.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 1008
Zlatý ivzez 486
Zlatý mosoj 485
Zlatý Hlada 325
Zlatý gecco 271
Zlatý annas 231
Zlatý Kepler 223
Zlatý led 203
Zlatý standa 201
Zlatý marci1 178

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.