RK83

Poradíte, zda se lze nějakým způsobem vyhnout tomu, abych byl plátce DPH? Podrobnosti v doplnění otázky.

Jsem živnostník. Nic nenakupuji ani neprodávám, mam poradenskou činnost.Muj obrat za rok dosáhne max.castky 1.180.000,–

Začal jsem podnikat v říjnu 2018. Chci danit paušálem. Můžete mi někdo poradit jestli se lze nějakým způsobem vyhnout tomu abych byl plátce DPH? Moc děkuji za odpovědi.

Odpovědi
hapiky

Povinnost platit DPH je povinná při překročením obratu 1mil.Kč. Není to vůbec jen o nákupu či prodeji.
Povinným plátcem se můžete stát i z jiných méně častých důvodů(nabytí majetku z privatizace, prodejem firmy apod.), podle zákona o DPH § 6a – 6e.

autacek

Je třeba udržet obrat za 12 po sobě jdoucích měsíců na 1mil Kč. Zbytek je třeba vyřešit dle svých možností. Práce na DPP či DPČ, fakturace ze společnosti, pro kterou sám pracuješ, atd. Pochopitelně existují i jiná řešení.

Kryšpín

Zeptat se pana Babiše, nebo emigrovat

elkon

Zase jeden z těch „vychcanejch“.

autacek

A vy budete zase jeden z těch „chytrejch“, co raději zaplatí za stejnou službu o 21% víc, patrně v domění, že to vládnoucí, deficitní populisté, prohospodaří lépe než vy sám, že? Nejlépe na nějakou dotaci do řepky olejky, ne?

hapiky

Vyjímka je jen když jde o služby do zahraničí, nebo ze zahraničí.