Avatar uživatele
Oifa.S

Jít na SOŠ, či raději zvolit SOU ?

Ahoj, tenhle rok se hlásím na střední školu (obor: Knihovník a informační služby). Na konci 8. tř. jsem měla průměr 1,2, ale tohle (to více důležité pololetí) jsem to zmrvila na 1,67. Nevím jestli na tu školu mám. Dostanu se tam i s tímhle prospěchem ? Nebylo by pro mě lepší jít raději na učňák?
Děkuji za odpověd.
Doplňuji:
Jít na učňák s jiným oborem ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 4511 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Z praxe je lepší přímo střední škola, je to ale jen pouze tvoje rozhodnutí. Záleží tedy jen a jen na tobě, já bych napřed zkusil prorazit na tu střední 😉
Zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Ze střední máš větší perspektivu. Nezahazuj svoji budoucnost tím, že si nevěříš. Naopak – máš na to a přestań o sobě pochybovat. A zaber v učení. Ze střední je podstatně blíž i na další vyšší vzdělání.
A jiný učńák či střední škola – to musíš sama vědět co tě baví. Zkus třeba zajít na úřad práce – tam bývá poradenství i s ohledem na uplatnění na práci trhu (šanci po vystudování na práci).
Učńák je to poslední co můžeš zkoušet.
A nezapomeň, že i s vysokou můžeš zametat regály. Ale s učńákem těžko můžeš dělat nějakou vedoucí knihovny.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Když to nezkusíš,nikdy to nezjistíš.Zůstane Ti jedině,„možná kdybych to tenkrát.........“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Ježíšmarjá, copak svět stojí na průměru na vysvědčení? Trochu sebevědomí, děvče! Známky nejsou podstatné, důležité je, jestli něco umíš a jestli se dokážeš „poprat“.
Spíš než tyhle úvahy, kam jít si zodpověz otázku: „Co chci jednou dělat“? Až si to vyjasníš, pak si polož další otázku, jak toho dosáhnout = škola, praxe apod. Pokud chceš klidně se ozvi přes kontakt, můžeme to víc rozebrat, rád poradím, neboť jsem v podobné situaci taky kdysi byl a tenkrát jsem ledacos nevěděl, co vím teď.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek