Oifa.S

Jít na SOŠ, či raději zvolit SOU ?

Ahoj, tenhle rok se hlásím na střední školu (obor: Knihovník a informační služby). Na konci 8. tř. jsem měla průměr 1,2, ale tohle (to více důležité pololetí) jsem to zmrvila na 1,67. Nevím jestli na tu školu mám. Dostanu se tam i s tímhle prospěchem ? Nebylo by pro mě lepší jít raději na učňák?
Děkuji za odpověd.
Doplňuji:
Jít na učňák s jiným oborem ?

Nejlepší odpověď
www

Z praxe je lepší přímo střední škola, je to ale jen pouze tvoje rozhodnutí. Záleží tedy jen a jen na tobě, já bych napřed zkusil prorazit na tu střední 😉
Zkušenost

Další odpovědi
venkovan

Ze střední máš větší perspektivu. Nezahazuj svoji budoucnost tím, že si nevěříš. Naopak – máš na to a přestań o sobě pochybovat. A zaber v učení. Ze střední je podstatně blíž i na další vyšší vzdělání.
A jiný učńák či střední škola – to musíš sama vědět co tě baví. Zkus třeba zajít na úřad práce – tam bývá poradenství i s ohledem na uplatnění na práci trhu (šanci po vystudování na práci).
Učńák je to poslední co můžeš zkoušet.
A nezapomeň, že i s vysokou můžeš zametat regály. Ale s učńákem těžko můžeš dělat nějakou vedoucí knihovny.

tom004

Když to nezkusíš,nikdy to nezjistíš.Zůstane Ti jedině,„možná kdybych to tenkrát.........“.

Alesh

Ježíšmarjá, copak svět stojí na průměru na vysvědčení? Trochu sebevědomí, děvče! Známky nejsou podstatné, důležité je, jestli něco umíš a jestli se dokážeš „poprat“.
Spíš než tyhle úvahy, kam jít si zodpověz otázku: „Co chci jednou dělat“? Až si to vyjasníš, pak si polož další otázku, jak toho dosáhnout = škola, praxe apod. Pokud chceš klidně se ozvi přes kontakt, můžeme to víc rozebrat, rád poradím, neboť jsem v podobné situaci taky kdysi byl a tenkrát jsem ledacos nevěděl, co vím teď.