Frontinus

Jezte exkrementy, milióny much se nemůžou mýlit. Nebo ne?

Je to pravda? Nebo je někde chyba v úvaze? 😉

edit: Asi to nebylo zřejmé, ale jde o ironii nabádající k zamyšlení se. Proto raději doplňuji, ee obrat ve své údernější podobě „Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit!“ používá jako samovysvětlující odpověď na obludné použití argumentačního klamu ad populum, případně falešné analogie. Chtěl jsem si prostě ověřit, zda je toto jako poukaz na epickou neschopnost argumentujícího skutečně tak očividné.

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to správně! Strkejte hřebíky do fáze zásuvky, milióny spotřebičů na to jedou jak o dušu!

Další odpovědi
annas

Řekla bych, že je to logický klam.

Mouchy se nemýlí, exkrementy totiž „žerou“.
Člověk není moucha., tudíž se může mýlit,, proto exkrementy nejí.

aliendrone

Naprosto se ztotožňuji s Keplerem a dodávám > každý, kdo se bude řídit jeho radou si může být jistý tím, že udělá svět MNOHEM lepším místem k bytí! ;) :D :D

Drap

Proč to tak neděláš? Miliony much se nemýlí. Každému ale vyhovuje jiná potrava.

FlAsh_7

Nevhodné…

Pepa25

Mohou 🙂
P.S. Děkuji za propagaci argumentačního klamu ad populum. Minimálně 11 z 10 přiznivců logiky to kvituje 😉

aliendrone

Frontius>>> Začíná mne zajímat tvá „posedlost vyvracením“. Tedy – ne, že bych shledával na tom něco špatného, ooe je důležité vědět, co jsou nesmysly a co ne, nicméně jeden učitel mi řekl, že tisíc lidí, kteří dokázali, že něco nejde nemá cenu jediného, který dokázal/objevil, že něco JDE. ;) :D :D

Pokud nezvládáš sám něco pořádného vymyslet (jako třeba já), tak můžeš něco ukrást a vylepšit (jako třeba já). Ono i to může hodit slušný prachy. ;) :)
Navíc – je to MNOHEM větší výzva (i uspokojení), rozkopnout někomu bábovičku je prostě VŽDY mnohem slabší a snažší, než ji uplácat. A i život bys měl o dost lepší, příjemnější (se domnívám)! ;) :D :D

Frontinus

annas: Samozřejmě. Pokud by to bylo použito jako skutečný argument, byla by to kombinace falešné analogie a ad populum. Dokonce chybnost je tak očividná, že se toto používá v internetových diskuzích jako samovysvětlující upozornění na to, že někdo ve své argumentaci jeden nebo druhý z těchto klamů používá stejně obludným, i když méně očividným způsobem.

annas

Frontinus

Máte pravdu, že jsem uvedla příklad na to, že člověk neuvěří.

Ale může to být opačně. Třeba u bulvárních časopisů,. které předávají zaručené zprávy. Kolik lidí jim věří. Zdánlivá pravda.