Ladislava197

Ješte bych potřebovala vědět co znamená po RTG sklerotická aorta?

Ještě bych potřebovala vědět co znamená po RTG mi našli sklerotickou aortu

Nejlepší odpověď
mosoj

Máš sklerózu aorty. Prostě zanáší se ti trubky. Mrkni na aterosklerózu.
Nevím kolik je ti let, ale od určitého věku je to v našich podmínkách běžný jev. Hlídej si cholesterol, hlavně poměr mezi HDL a LDL a vůbec celkově lipidy. Obrať se na svého lékaře. Třeba se tě ujme.
Doplňuji:
Pokud je ateroskleróza v těchto místech tak silná, že to již činí člověku potíže ,nebo ohrožuje život, je to indikací k bypasu.

Další odpovědi
marci1

Podobná otázka a odpověď :
To jsou známky aterosklerózy, kterou má ve vašem věku většina populace civilizovaných zemí. Je nutné léčit hyperzenzi, upravit hmotnost – je-li to zapotřebí, nekonzumovat živočišné tuky a cukr. Důležité aby vaše srdíčko bylo v dobré kondici a jeho činnost podpořit rozumným pohybem. Možná vám lékař doporučí užívat malé dávky kyseliny acetylsalicylové. Pokud se steroskleróza neléčí, pak je zvýšené riziko infarktu myokardu, mozkové mrtvice a několika dalších chorob.

Zdroj: http://www.hle­damzdravi.cz/skle­roticka-kalcifikace-aorty/