Kazatel

Jejdanánky, co udělali Švédové špatně? A jaký počet bombových útoků je dle Vás přiměřený?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/cla­nek/povest-svedska-jako-oazy-klidu-mizi-v-zemi-se-strili-a-bouchaji-bomby-40305327

Odpovědi
Edison

To je přece v eřejně známo: Jejich sociální systém, otevřenost k migrantům, protizbraňová politika. Druhá část otázky je ještě nesmyslnější. O když… dá se na ni odpovědět následovně: Když dva dělají totéž, není to totéž. Např. pokud NATO, USA a další spřátelené celky budou vyhazovat do povětří tenoristy, tak je potřeba co největšího počtu bombových útoků. Pokud totéž budou dělat tenoristi, i ŽÁDNÝ je moc.

Pepa25

Otázka je zavádějící. Článek komentuje nárůst násilných činů, který je významný právě tím, že je z malé základny (pokud v článku píše o 45 smrtících střelbách, tak to je v některých zemích ptázka týdne). Zajímavé je to zmiňované porovnání s Norskem, které má velmi podobnou historii, společenské klima i imigrační politiku, ale aktuální problémy s nárůstem násilné kriminality nemá. Takže by bylo dobré se dívat, co je ve Švédsku jinak …